Samsung, ekran pazarının tartışmasız lideri olmaya devam ediyor

IHS Markit tarafından yayınlanan bir raporda Samsung, 2019 yılının ilk çeyreğinde ekran pazarındaki en üst sıralarda yer aldı. Koreli şirket, toplam pazarın@,2'si olan ancak yıllık bazda% 6,6 puanlık bir düşüşle 3,4 milyar dolarlık ekran sattı.

IHS Markit tarafından yayınlanan bir raporda Samsung, 2019 yılının ilk çeyreğinde ekran pazarındaki en üst sıralarda yer aldı. Koreli şirket, toplam pazarın% 40,2'si olan ancak yıllık bazda% 6,6 puanlık bir düşüşle 3,4 milyar dolarlık ekran sattı.

JDI, pazarın% 12,3'lük bir payı ile uzak bir saniye olmaya devam ederken, BOE en büyük kazanan oldu - neredeyse% 11,9'luk payını iki katına çıkardı. Aslında, IHS ikinci çeyrekte BOE'nin JDI'yi kolayca aşacağını ve ikinci noktayı yakalayacağını öngörüyor.

IHS'nin verileri tüm ekran pazarını kapsıyor, ancak analistler, Samsung'un öncülüğünü sürdürmesinin asıl nedeni akıllı telefonlarda OLED panellerinden kaynaklanıyor. Birçok şirket UD parmak izi tarayıcıyla çalıştığından bu tür ekranları uygulamaya çalışmaktadır.

LCD'yi denklemden çıkarır ve yalnızca OLED panellerinden bahsedersek, Samsung neredeyse hiç tartışılmaz - tüm ışık yayan diyot panellerinin% 80'inden fazlasını sattı. Alandaki ana rakibi, etkileyici Huawei Mate 20 Pro satışları nedeniyle pazar payını ikiye katlayan Çinli BOE ve Koreli üretici LG'sidir.