Twitch, Kullanıcıları İçin Story Özelliği Sunmaya Hazırlanıyor

Twitch, kullanıcılara hikâye paylaşma özelliği sunarak sosyal etkileşimini artırmayı hedefliyor. Bu yeni özellik, yakın bir tarihte platformda aktif hale getirilecek.

Twitch, Kullanıcıları İçin Story Özelliği Sunmaya Hazırlanıyor
Twitch

Popüler yayın platformu Twitch, kullanıcılarına daha etkin bir iletişim kurma olanağı sağlamayı hedefliyor. Bu kapsamda, yayıncıların canlı yayın dışında da etkileşimde bulunabilecekleri bir özellik üzerinde çalışılıyor.

Twitch'in Ürün Yönetimi Direktörü Eduardo Fenili konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu yeni güncelleme ile canlı yayın yapmasanız dahi izleyicilerinizle etkileşimde kalabileceksiniz. 'Hikâyeler' konsepti size diğer platformlardan tanıdık gelebilir. Ancak biz Twitch'te bu özelliği uygulayarak, kısa süreli paylaşımlarınızı 48 saat süresince takipçilerinizle paylaşabileceksiniz. Twitch'te büyük bir izleyici kitleniz var ve bu izleyiciler sizi diğer sosyal medya platformlarında da takip ediyor. Ancak bu etkileşimi çeşitli platformlar aracılığıyla sürdürmek zor olabilir. İşte bu nedenle 'Twitch Hikâyeleri' bu probleme çözüm sunuyor. Artık, her gün farklı uygulamalar arasında geçiş yapmadan doğrudan Twitch üzerinden kısa ve etkili içerikler oluşturabileceksiniz." şeklinde konuştu.

Eduardo Fenili son olarak, "Hikâyeler güncellemesini şimdi tüm Twitch kullanıcıları uygulamalarını güncellediklerinde ana ekranın üst kısmında bulabilecekler." diyerek son güncellemenin detaylarını paylaştı.