Spotify, 1 milyar kullanıcıyı hedefleyerek 80 yeni pazara açılıyor


Spotify Technology SA, önümüzdeki vakitlerda Asya, Afrika ve Karayipler'deki 80 pazarda ses hizmetini tanıtıyor ve şirketin potansiyel pazarını aşağı yukarı 1 milyar şahıs ile genişletiyor. Pazartesi günü belirtiler adımlar, Spotify'ın coğrafi ayak izini nerdeyse ikiye katlayacak ve müzik akışının emekleme döneminde bulunduğu mekanları ekleyecektir.
Spotify, 1 milyar kullanıcıyı hedefleyerek 80 yeni pazara açılıyor

Spotify Technology SA, önümüzdeki vakitlerda Asya, Afrika ve Karayipler'deki 80 pazarda ses hizmetini tanıtıyor ve şirketin potansiyel pazarını aşağı yukarı 1 milyar şahıs ile genişletiyor. Pazartesi günü belirtiler adımlar, Spotify'ın coğrafi ayak izini nerdeyse ikiye katlayacak ve müzik akışının emekleme döneminde bulunduğu mekanları ekleyecektir. Şirket halihazırda 93 ülke ya da bölümde etkinlik göstermektedir.

Spotify , Batı'nın önde gelen ses hizmeti olarak küresel olarak baskın oyuncu olmak amacıyla süratle başlamaya çalışıyor. Şirketin halihazırda 345 milyondan çok kullanıcısı varken,% 20'den azı dünya insanlarının çoksının yaşadığı Asya, Afrika ve Orta Doğu'dan geliyor.

Stockholm odaklı şirket, kısmen müzik haklarını emniyet altına almanın karmaşıklığı nedeniyle, küresel olarak Netflix Inc. ya da Google'ın YouTube'undan daha yavaş genişledi. Fakat zamanlaması, Afrika ve Asya'daki pazarlarda çoğalan potansiyele denk geliyor. Müzik endüstrisinin bir vakitler ABD odaklı bulunduğu yerde, şu anda dünyadaki en tanınmış eylemlerin fazlası Hindistan, Nijerya, Güney Kore ve Latin Amerika'dan geliyor.

İcra Kurulu Başkanı Daniel Ek bir yatırımcı etkinliğinde, "Dünyayı ses yolu ile birbirine bağlayacak teknolojiye ilk kez sahibiz," dedi.

Akış

Ek, Spotify'ın her türlü seste büyüyen hırslarının bir sunumu olan #StreamOn isimli bir etkinlikte konuştu. Şirket, etkinlike orijinal işi olan müzikten bahsederek başladı. Spotify, dünyadaki en büyük ücretli müzik hizmetidir ve kayıt endüstrisi amacıyla en büyük gelir kaynağı durumuna gelmiştir. Şirket, küresel müzik satışlarının 2025 senesine kadar yeni bir zirveye ulaşacağını ön görü ediyor.

Yatırımcılar duyduklarını beğendi ve payları New York'ta% 6'dan çok artırarak 387,44 dolara yükseltti. Spotify geçtiğimiz sene nerdeyse% 160 oranında değer kazanarak pazar değerini 70 milyar doların üstüne çıkardı.

Pop senedızları J Balvin, Billie Eilish ve Justin Bieber, Spotify'ın daha yüksek kaliteli ses amacıyla yeni bir abonelik öneriyi de dahil olmak üzere şirketin sanatçıları destekleme yollarını tartışmak amacıyla kullandığı etkinlikte yer aldı.

Yine de Spotify, podcast'lerde ve sesli kitaplarda büyümeye öncelik vererek, odak noktasını bir müzik hizmetinden daha geniş bir ürün yayınlayan bir ses hizmetine kaydırıyor. Spotify halihazırda 2 milyondan çok podcast'e ev sahipliği yapıyor ve bunların milyarlarca dolarlık bir işletme olabileceğine dair iddiaya girdi. Şirket, geçtiğimiz sene satışlarda çoklığı aboneliklerden olmak üzere 7,88 milyar euro (9,6 milyar dolar) elde etti ve şimdi reklam gelirini çoğaltmak istiyor.

Podcast Potansiyeli

Çok az podcast para kazanıyor ve gelirinin çoksını reklamlardan elde edenler. İsveç ses servisi Pazartesi günü, podcast'ler amacıyla bir reklam ağı ve podcast'lerin dinleyicilere abonelik satması amacıyla vasıtalar da dahil olmak üzere bunu değiştirecek yeni vasıtaları duyurdu.

Şirket ayrıca, "The Ringer" dan küresel spor şovları, DC Comics ile bir liste ve eski Başkan Barack Obama ile rock senedızı Bruce Springsteen'i eşleştiren yeni bir gösteri de dahil olmak üzere düzinelerce yeni orijinal diziyi duyurdu.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.