Türk Dizileri Avrupa ve Amerika'da Yayınlanacak: Yeni İş Birliği Başladı!

HBO Max'in eski yöneticisi Christian Toksvig'in öncülük ettiği Cocoa Media ile Türkiye'nin dijital alandaki önde gelen firmalarından Merzigo, Türk televizyon dizilerinin uluslararası alanda tanıtımı için iş birliği yaptı.

Türk Dizileri Avrupa ve Amerika'da Yayınlanacak: Yeni İş Birliği Başladı!
Sen Çal Kapımı

Cocoa Media ve Merzigo'nun kurduğu yeni iş birliği sayesinde Türk televizyonunun sevilen dizileri, Samsung, LG ve Philips gibi dev firmaların FAST (Ücretsiz Reklam Destekli Televizyon) platformlarında yer alacak.

Dünya genelinde popüler olan FAST platformları, firmaların kullanıcılara binlerce içeriği ücretsiz sunma olanağı sağlıyor. Bu iş birliği ile Türk dizileri de global ölçekte daha geniş bir kitleye ulaşacak.

Anlaşma kapsamında; Muhteşem Yüzyıl, Sen Çal Kapımı, Mucize Doktor ve Yasak Elma gibi birçok sevilen dizi, FAST platformları aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere sunulacak.

Yayına sunulmadan önce dizilerin dublaj ve altyazı işlemleri gerçekleştiriliyor.

Merzigo'nun Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Doğan Çelik, bu iş birliğini değerlendirirken, "Son beş yıldır YouTube ve Meta'nın resmi partneri olarak dijital içerik sektörünün içindeyiz. Türkçe içeriklerin FAST platformunda geniş bir erişime sahip olacağına inanıyoruz. Cocoa Media ile bu iş birliğini gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz." şeklinde konuştu.