Cities: Skylines 2, Performans Sorunlarıyla Geliyor!

Cities: Skylines 2'nin yayıncısı Paradox Interactive, oyunun bazı performans sorunlarına sahip olduğunu belirtti, fakat oyunun planlandığı gibi piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Cities: Skylines 2, Performans Sorunlarıyla Geliyor!
Cities: Skylines 2

Şehir inşa simülasyonu Cities: Skylines 2'yi geliştiren Colossal Order ve dağıtımcısı Paradox, oyunun performansla ilgili bazı zorluklar yaşadığını kabul etti. Ancak bu sorunlara rağmen, oyunun PC için 24 Ekim'de planlandığı gibi piyasaya sürüleceği belirtildi. Geliştirici ekip, oyunculara daha yüksek kalitede bir deneyim sunma hedefiyle sistem gereksinimlerini güncelledi.

Colossal Order yaptığı açıklamada, bu bilgileri oyuncularla dürüstçe paylaşma gerekliliğini vurgulayarak, çıkış tarihini değiştirmemenin, oyunun uzun dönem stratejisi için en uygun karar olduğunu ifade etti.

Ayrıca Colossal Order, oyunun piyasaya sürüldükten sonra bu performans sorunlarının ele alınacağına dair güvence verdi. Konsol oyuncuları için ise bir değişiklik yapıldı: PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için oyunun lansmanı 2024'ün ilkbaharına taşındı ve bu platformlar için ön sipariş yapanlara iade yapılacağı duyuruldu.