Microsoft Mağazası Göz Alıcı Yeniliklerle Geliyor: İşte Modern Tasarım!

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarına yönelik olarak tasarlanmış olan yenilenmiş Microsoft Mağazası'nı sunuyor.

Microsoft Mağazası Göz Alıcı Yeniliklerle Geliyor: İşte Modern Tasarım!

Yeniden tasarlanan mağaza, web bileşenleri araçlarıyla donatıldı ve kullanıcılarına daha modern ve kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Bu güncelleme, Windows 11 kullanıcılarının uygulama ve içeriklere daha kolay ve hızlı bir şekilde erişmelerini sağlamak amacıyla yapıldı. Artık Microsoft Store, daha çekici ve kullanımı kolay bir arayüze sahip, böylece Windows 11'in estetik ve işlevsel tasarımıyla daha uyumlu bir hale geldi.

Microsoft Mağazası Göz Alıcı Yeniliklerle Geliyor: İşte Modern Tasarım!

Yenilikçi Microsoft uygulama mağazası, öncelikle Canary ve Dev Channel Insider üyeleri için erişilebilir hale geldi. Mağazanın resmi web sitesi, Windows 11 uygulamasının estetiğine paralel bir görünüm kazandı.

Modern bir yaklaşım benimseyen yeni Microsoft Store, kullanıcıların yeni uygulamaları, kategorileri, promosyonları ve daha birçok özelliği keşfetmelerini sağlayan kart tabanlı bir yapıya sahip. Oyunlar ve uygulamalar için ayrı kartlar bulunurken, yeni eklenen veya öne çıkarılan filmlerde önemli bir görsel değişiklik yapılmamış. Microsoft'ta çalışan Judah Gabriel, yaptığı açıklamada yeni Microsoft Store web sitesinin, Lit, Shoelace, Vite ve PWABuilders gibi web bileşenleri araçlarıyla tasarlandığını belirtti.

Gabriel'e göre, eski Microsoft Store sitesi, kullanıcı dostu olmayan ve artık günümüz standartlarına ayak uydurmayan bir React kod tabanı üzerine inşa edilmişti. Yenilenen site, modern web tasarımı yaklaşımlarıyla entegre edilmiş, kullanıcı dostu ve keşif odaklı bir yapıya kavuştu.