Yerli makineli tüfek PMT 7.62

Demir, sosyal medya hesabından PMT 7.62’nin videosunu paylaşarak, yaptığı açıklamada, “Platformlar amacıyla 7.62 mm makineli tüfek PMT 7.62’nin ilerletmesi sürüyor. Kalifikasyonu tamamlandıktan sonra teslimatına başlayacağımız bu silah sisteminde dışa bağımlılığı bitirecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde yerli ve milli silahlarla Türk Savunma Sanayii ayağa kalktı. Tüm dünyada ses getiren SİHA ve İHA'lardan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askeri envanterine yeni silahlar dahil edilmeye devam ediyor.

Bu silahlardan biri de makineli tüfek PMT 7.62...

Bugün, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, kalifikasyon işlemleri süren makineli tüfek PMT 7.62’nin geliştirilmeye devam edildiğini ve kalifikasyonları bittiğinde teslim edileceğini duyurdu.

"DIŞA BAĞIMLILIĞI BİTİRECEK"

 

Demir, sosyal medya hesabından PMT 7.62’nin videosunu paylaşarak, yaptığı açıklamada, “Platformlar amacıyla 7.62 mm makineli tüfek PMT 7.62’nin ilerletmesi sürüyor. Kalifikasyonu tamamlandıktan sonra teslimatına başlayacağımız bu silah sisteminde dışa bağımlılığı bitirecek, bundan sonra yerli ve milli üretimle emniyet güçlerimizin tüketimine sunacağız.” ifadelerine yer verdi.

DAKİKADA 900 ATIM

7,62 kalibreli makineli tüfek vasıta üzerinden dakikada 900 atım yapabilmektedir. 12 kg ağırlığında ve 800 metre etkili menzilli PMT-76, tek namluyla 20 bin atış yapabilmektedir.

PMT-76