Top Gun: Maverick’in İlk Fragmanı Yayınlandı

Top Gun filminin ikinci filmi Top Gun: Maverick'in fragmanı, Comic-Con International panelinde ortaya çıktı. Tom Cruise'un başrolünü oynadığı havacılık filmi, fragmanıyla birlikte orijinal hayranlar için çıtayı göklere çıkardı.

Edward Furlong'un John Conner olarak geri dönüşü, Paramount Pictures'ın Comic-Con International'daki Terminator: Dark Fate  panelinde sakladığı tek sürpriz değildi . Sunum sırasında, konuklar Tom Cruise'u sahneye davet etmek için kaba robotları tartışmaktan kısa bir mola aldı ve Top Gun: Maverick için bir fragman ortaya çıkardı .

Teaser fragmanı, Ed Harris ile Cruise'un karakterinin Pete “Maverick” Mitchell'in, 1986'nın Top Gun'unda en son gördüğümüzden beri olan ve hızlıca bomba bıraktığı bir özetle başlıyor : Mitchell'ın uzun başarı listesine rağmen 30 -plus yıllar servis, pilot hala sadece bir kaptan. Tam olarak neden gizem kalıyor. 

Römork, Top Gun hayranlarını Maverick'in imzalı deri ceketi ve güneş gözlüğü, yeni bir plaj voleybolu sahnesi ve çok sayıda savaş jeti dahil olmak üzere çok mutlu etmesi gereken çekimleri göstermeye devam ediyor .

Comic-Con'da Cruise, Hall H izleyicisine “bu filmde gördüğünüz her şeyin gerçek olduğunu” söyledi. Gerçek bir deneyim yaratmak için Top Gun: Maverick ekibi, gerçek uçak dublörlerini yakalamak için Donanma ile yakın çalıştı. Bir kokpitte yakın bir seyir gördüğünüzde, gerçek şeyde oturuyor. 

Uzun zamandır beklenen Top Gun devam filmi, sahne arkasında da etkileyici bir teknolojiye sahip. Daha önce,  filmde görünen Mad Men  yıldızı Jon Hamm, filmin 6K çözünürlükte çekildiğini söyledi, “bu yüzden inanılmaz derecede hi-def.”

Top Gun: Maverick , Maverick'in insan pilotlarını yavaş yavaş gereksiz kıldığından, ilgili kalma mücadelesine odaklanacak. Cruise'a ek olarak, Miles Teller, ER yıldız Anthony Edwards'ın oynadığı ilk filmde Maverick'in kanatçısı Goose'nun oğlu olarak oynayacak . Top Gun yıldızı Val Kilmer, Maverick'in rakibi Iceman rolünü üstlenecek, Hamm ve Jennifer Connelly ise yeni karakterler oynamayı istedi.

Orijinal  Top Gun  , Maverick'in prestijli Deniz Uçağı Silah Okulu'ndaki zamanının hikayesini anlattı. Tony Scott tarafından yönetildi ve “kültürel, tarihsel ya da estetik açıdan önemli” bir film koleksiyonu olan Kongre Kütüphanesi Ulusal Film Siciline 2015 yılında dahil edilmek üzere seçildi. Joseph Kosinski ( Tron: Legacy ) devamı.

Orijinal Top Gun filminde, Maverick'in prestijli askeri okul Naval Fighter Weapons School'daki hikayesi aktarılmıştı. Hikayenin tekrardan farklı bir bakış açısıyla ele alınacağı film 26 Haziran 2020 tarihinde beyaz perdede gösterime girecek. Filmin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.