Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi İleriki Bir Tarihe Ertelendi

The War of the Rohirrim adlı animasyon film, Yüzüklerin Efendisi evreninde bir kez daha sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ancak merakla beklenen bu film, 8 aylık bir süreyle ertelendi.

Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi İleriki Bir Tarihe Ertelendi

Warner Bros'un New Line bölümü tarafından hazırlanan The War of the Rohirrim, aslında 12 Nisan 2024'te vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak bu tarih 13 Aralık 2024'e kaydırıldı. Bu ertelemenin yanı sıra Dune: Part II'nin 2023'ten 2024'e, Godzilla x Kong: The New Empire'ın ise Nisan 2024'e alındığı açıklandı.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse The War of the Rohirrim, Sony'nin yeni Karate Kid filminin vizyon tarihiyle aynı olacak. Kenji Kamiyama'nın yönetmen koltuğunda oturduğu bu film, Yüzüklerin Efendisi'nin ana hikayesinden 150 yıl önceki dönemleri ele alacak. Filmde Rohan Kralı Helm Hammerhand karakterini seslendiren isim ise Brian Cox.

Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi İleriki Bir Tarihe Ertelendi

Yeni Filmde Bildik İsimler Bizi Bekliyor

Film hakkında yapılan açıklamalar, Helm ve halkının, Dunlending lordu Wulf tarafından gerçekleştirilen ani bir saldırı sonrası, Hornburg'un tarihi kalesinde son bir direniş göstereceğini belirtiyor. Helm'in kızı Hera'nın bu zorlu mücadelede önemli bir rolü olacak.

Eowyn karakterini Yüzüklerin Efendisi serisinde başarıyla canlandıran Miranda Otto, bu filmde anlatıcı olarak karşımıza çıkacak. Genç Hera karakteri için ise Gaia Wise'ın seçildiği belirtiliyor. Oscar ödüllü Philippa Boyens'in baş yapımcı olarak görev alacağı bu filmde, orijinal seriden tanıdığımız sanatçılar Alan Lee, Richard Taylor ve John Howe da yer bulacak. Warner Bros'un Yüzüklerin Efendisi evreninde daha çok film üretmeyi düşündüğü, ancak şimdilik bu konuda fazla detay vermek istemediği belirtildi.