La Casa de Papel'in 3. Sezonu Yayınlandı

Netflix’in en popüler dizilerinden La Casa de Papel’in 3. sezonu yayınlandı. İspanyol darphanesini soyan ekip, bu kez yeni bir soygun için hazırlanıyor. Profesör ve ekibinin yeni hedefi ise ne para ne de pul, sadece arkadaşlarını kurtarmak.

Yerelleşme staratejisiyle dizi sektöründeki Amerikan hakimiyetini ortadan kaldıran Netflix’in, ABD dışındaki en iyi projelerinden birisi La Casa de Papel oldu. İlk 2 sezonu milyonlarca izleyiciye ulaşan İspanyol dizisi, bir zamanların özlenen sinematik temalarını modern şekilde kurguladı. Soygun, suç ve gerilim dozu yüksek dizinin 3. sezonu 2 yıllık bir aranın ardından izleyicilerle buluştu.

Netflix’in bugün sabah 09.00’da yayınladığı 8 bölümlük sezon, geçen yıllar boyunca izleyicilerin aklına takılan en önemli sorulara yanıt veriyor. Elbette yeni sorular da ortaya atıyor. Berlin’in akibeti cevabını buluyor, Profesör ve ekibi yeni bir soyguna hazırlanıyor. Üstelik bu kez hedef büyük.

 

Dizinin fragmanlarında hangi yeni karakterlerle taşışacağımız çok da net değil. Bir dönem İstanbul isimli bir karakterin diziye dahil olacağı konuşulmuştu. Ancak yeni sezon yayımlanmadan bunun cevabı netleşti. La Casa de Papel, en azından şimdilik Türkiye’den bir şehrin adını taşıyan karaktere sahip değil. 

Ekibin ikinci sezonda gözlerden uzakta kalma çabası, işledikleri suçun büyüklüğü yüzünden elbette çıkmaza girecekti. Bu çıkmaz, aralarından birisinin kaçırılmasıyla daha karanlık ve dar bir sokak haline geldi. Rio’nın kaçırılmasıyla başlayan 3. sezon için görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.