AVG Firefox tarayıcısında kullanıcı bilgilerini siliyor

Bilgisayarlarında AVG virüsten koruma yazılımını kullanan Firefox kullanıcılarının, virüsten koruma yazılımının Firefox tarayıcısındaki oturum açma ayrıntılarını sildiği için zor zamanlar geçirdiği bildirildi. 

Bilgisayarlarında AVG virüsten koruma yazılımını kullanan Firefox kullanıcılarının, virüsten koruma yazılımının Firefox tarayıcısındaki oturum açma ayrıntılarını sildiği için zor zamanlar geçirdiği bildirildi. Ancak, Firefox'un tüm sürümleri etkilenmez. Kullanıcılardan gelen şikayetlere göre, AVG virüsten koruma yazılımı yalnızca Firefox 67.0.2'ye zarar veriyor.

Basitçe söylemek gerekirse, AVG ile birlikte Firefox 67.0.2'yi çalıştıranlar artık şifreleri ve diğer giriş ayrıntılarını otomatik olarak dolduramayacaklar. AVG bir şekilde Firefox tarayıcısının profil klasöründeki çok önemli bir dosyanın adını değiştirmeyi başardı ve bu nedenle sorunu çözdü. Logins.json dosyası bir logins.json.corrupt dosyasına dönüştü.

Parlak tarafta, Mozilla sorunun tam olarak farkında ve şu anda bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Sorunun harici bir yazılımdan kaynaklanması nedeniyle, şirketin sorunu çözmek için Avast ile yakın bir şekilde çalışması muhtemeldir.

Firefox bir düzeltme getirene kadar beklemeniz gerekmeyen iyi haber. Aşağıdaki adımları izleyerek hemen şimdi düzeltebilirsiniz.

Yapmanız Gerekenler

  1. Firefox'u Başlat
  2. Menü> Sorun Giderme Bilgisine tıklayın
  3. Uygulama Temelleri altında, Profil Klasörü girişi için, “Klasörü Aç” ı tıklayın.
  4. Firefox tarayıcısına geçin ve tarayıcıyı kapatmak için menüden “Çıkış” ı seçin.
  5. Profil klasöründe, logins.json dosyası zaten varsa, adını “loginsnew” olarak yeniden adlandırın. json”ve adlandırmak logins.json.corrupt  için  logins.json , ikincisi adım önemlidir.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda, tarayıcıyı yeniden başlatın ve çalışıp çalışmadığını görün ve yorumlarda bize bildirin.