2021'de Bizleri Neler Bekliyor


2020 felaket bir yıldı. Ve bunu mümkün olan en ironik biçimde kastediyoruz. 2020 mutlak bir çöptü. 2021'in başlangıcı da çok kötü oldu. Ama neyse ki, işleri tersine çevirmek için aşağı yukarı 11 buçuk ayımız var. 2020 dünyayı sonsuza dek değiştirdiyse, 2021 bu değişikliklerin giderek rutin hale gelmeye başladığı zamandır. 2021'de neler bekleyebileceğimize bir göz atalım. 
2021'de Bizleri Neler Bekliyor

2020 felaket bir yıldı. Ve bunu mümkün olan en ironik biçimde kastediyoruz. 2020 mutlak bir çöptü. 2021'in başlangıcı da çok kötü oldu. Ama neyse ki, işleri tersine çevirmek için aşağı yukarı 11 buçuk ayımız var. 2020 dünyayı sonsuza dek değiştirdiyse, 2021 bu değişikliklerin giderek rutin hale gelmeye başladığı zamandır. 2021'de neler bekleyebileceğimize bir göz atalım. 

1. Bulut oyunlarında yükseliş
Oyunların - ve bilhassa bulut tabanlı oyunların - 2021'de ana akım haline gelmesinin birçok sebebi var. Xbox Series X ve PS5'in başı çekmesiyle, büyük bir yıl olacak. Espor izleyicisi, NFL dışındaki bütün büyük Amerikan sporlarından daha yüksek! Ancak, yüksek teknolojili oyun bilgisayarlarına harcayacak binlerce dolarınız yoksa, en güncel ve zorlu oyunlara ayak uydurmak zahmetlidir. Bulut tabanlı oyunların fark yaratmasının sebebi budur. Tüm ağır işleri halledecek ve sonuçta donanımınızı yükseltmeye devam etmeniz gerekmeyecek. 

Bulut oyunlarında yükseliş |  2021'de Beklenecek 7 Şey 
2. Uzaktan çalışmak kalıcıdır
Uzaktan çalışmak son derece uzun bir süredir bir şeydi, yalnız pandemi neredeyse her şirketi, daha önce dirençli olanlar da dahil olmak suretiyle uygulamayı benimsemeye zorladı. Canlı akış ve teknoloji destekli işbirliğindeki gelişmeler, şirketlerin personelin pahalı ofis binaları yerine evden çalışmasına izin vermenin ne kadar verimli ve maliyet tasarrufu sağladığının farkına vardıkları kolektif bir "aha anı" ile sonuçlandı. Cin şişeden çıktı ve geri dönüşü yok. Elbette en büyük kaybeden ticari gayrimenkul sektörü olacak.

Uzaktan çalışma |  2021'de Beklenecek 7 Şey  
3. Daha fazla akış hizmeti
Yayın hizmetlerine gelince, Netflix 183 milyon abonesi ile başı çekiyor ve 150 milyonla Amazon Prime'ı takip ediyor. Disney Plus bir yıldan biraz daha uzun bir süre içinde aşağı yukarı 90 milyon aboneye ulaştı. Mesele şu ki, bu çok büyük bir iş. Aslında, akış hizmetlerinin 2025 yılına kadar 85 milyar dolar gelir elde edeceği tahmin ediliyor. Bu yüzden doğal olarak, birçok medya şirketi, bilhassa niş izleyiciler arayanlar, pastadan bir parça istiyor. Örneğin, 1.2 milyar dolara Sony'ye satılma sürecinde olan bir anime dağıtıcısı, yayıncısı ve yapımcısı olan Crunchyroll, Crunchyroll Premium'u piyasaya sürdü ve halihazırda 3 milyon anime hayranından oluşan bir abone tabanına sahip. Ancak bütün yayın hizmetleri garantili bir altın madeni değildir. Örnek olay: Quibi, katlanmadan önce yalnızca 6 ay sürdü.

Akış hizmetleri
4. Kalabalık stadyumlara, tiyatrolara, restoranlara ve alışveriş merkezlerine geri dönüyor
Artık Covid aşısı tanıtıldığına göre, yaşamın belirli yönleri normale dönmeye başlayacak. En bariz işaret, insanların basketbol sahalarını, futbol stadyumlarını ve konser salonlarını yeniden doldurabildikleri zaman olacaktır. Elbette bütün bunların olması zaman alacak; muhtemelen 2021'in üçüncü çeyreğine girdiğimizde. Ayrıca, insanların üzerlerine düşeni yapmaları gerekecek - aşı yaptırmak ya da en azından virüs için negatif test ettiklerine dair kanıt sağlamak - yalnız bu birçok kişi için şok olmayacak direnecek. 

Kalabalık geri dönüyor |  2021'de Beklenecek 7 Şey | 
5. Yeni gruplama modelleri
Bir zaman içinder, bir akış hizmetine abone olmak, onların TV şovları, filmleri kataloglarını izlemeniz gerektiği demekdu ve ... işte bu kadar. Ancak farklı eğlence gruplarının, müşterilerin yayın hizmetlerini orijinal serilerin ötesinde kullanmaları için ek teşvikler sağlaması gerekecek. Örneğin, Disney Plus'ın Disneyland'e indirimli biletler ve hatta abone olduğunuzda yolculuklarına dahil olduğunu hayal edin. Ya da belki Netflix, daha yüksek seviye bir paketin parçası olarak sınırsız sinema bileti oluşturacaktır. Sadece olabilir!

Paketler |  2021'de Beklenecek 7 Şey 
6. Sosyal medya videolarında artış
Aylık 2 milyar benzersiz görüntülemesiyle YouTube, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik söz konusu olduğunda hala rakipsiz kraldır, yalnız Facebook (1.25 milyar) da tam orada. Bununla beraber, TikTok, aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile netlikle yanıyor. Facebook'un sahip olduğu Instagram, IGTV'nin tanıtımıyla da büyük ses getiriyor. Liverpool FC yıldızları Trent Alexander-Arnold ve Andrew Robertson, geçtiğimiz günlerde yalnızca IGTV platformunda bir mini diziye ev sahipliği yaptı.

Sosyal Medya |  2021'de Beklenecek 7 Şey 
7. Evdeki film prömiyerleri yeni normal hale geldi
Son zaman, WarnerMedia, 2021 filminin tamamını HBO Max'te yayınlayacaklarına dair şok edici bir açıklamalarda bulundu. Bu, Disney'in Mulan'ı Disney Plus'ta yayınlamasının ve Trolls World Tour galasını yapan çeşitli yayın hizmetlerinin hemen sonrasında geliyor . Pandeminin bir sonucu olarak bir zorunluluk haline gelen şey büyük ihtimalle kalıcı olacaktır. Evde tecrübesi kopyalamak imkânsız olduğu için gişe rekorları kıran devasa aksiyon filmleri hala sinemalarda oynayacak, yalnız sinemalardaki bağımsız film günleri büyük ihtimalle sona erdi. 

Film Premierleri |  2021'de Beklenecek 7 Şey 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.