Yakıt Fiyatlarına İndirim Müjdesi: Benzine Ne Kadar İndirim Geldi?

Son zamla birlikte motorin fiyatlarındaki artışın ardından benzine indirim haberi geldi. Akaryakıt fiyatları ne kadar olacak? İşte en son akaryakıt fiyat güncellemeleri!

Yakıt Fiyatlarına İndirim Müjdesi: Benzine Ne Kadar İndirim Geldi?

Akaryakıt piyasasında son aylarda gördüğümüz yüksek fiyat artışlarının ardından bazı indirim haberleriyle nefes aldık. Yüksek fiyatlardan olumsuz etkilenen sürücüler için 30 Ağustos tarihinde benzin fiyatlarında olumlu bir gelişme yaşandı.

Dünya genelindeki petrol piyasasındaki dalgalanmalar, benzin ve motorin fiyatlarının sıkça değişmesine yol açıyor. Döviz kurlarındaki hareketlerle birlikte petrol fiyatlarının benzin ve motorin fiyatları üzerindeki etkisi devam ediyor.

31 Ağustos'tan itibaren benzinde 97 kuruşluk bir indirim uygulanacak. Bu indirim, şu anki pompa fiyatlarına yansımış olmasa da yakın zamanda yansımasını göreceğiz. Motorin fiyatları konusunda ise geçen haftaki zammın dışında herhangi bir zam ya da indirim haberi bulunmuyor.

Son aylarda akaryakıt fiyatlarında büyük oranlarda artışlar yaşanırken, son zamanlarda bazı indirimlerle karşılaştık. Zamların etkisiyle birçok sürücü maddi olarak zorlandı, ancak benzin fiyatları son dönemde oldukça dalgalı bir seyir izledi. Bugün, 1 Eylül'de, benzin fiyatlarına yeni bir indirim haberi geldi.

Uluslararası akaryakıt piyasasında yaşanan hareketlenmeler, benzin ve motorin fiyatlarının sürekli olarak değişmesine sebep oluyor. Döviz kurlarındaki ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmaların etkisiyle benzin ve motorin fiyatlarındaki değişiklikler devam ediyor.

31 Ağustos'ta yapılan indirimin ardından, benzin fiyatlarına 1 Eylül itibarıyla ekstra 99 kuruşluk bir indirim daha uygulandı. Motorin fiyatlarına dair ise geçen haftaki zammın dışında herhangi bir zam ya da indirim bilgisi bulunmuyor.

1 Eylül Benzin ve Motorin Fiyatları

  Benzin (lt) Fiyatı Motorin (lt) Fiyatı
İstanbul 36,80 TL 37,89 TL
Ankara 37,37 TL 38,43 TL
İzmir 37,50 TL 38,64 TL

Not: Fiyatlar il, ilçe ve bayi arasında farklılık gösterebiliyor.