Youtube Artık Reklam Engelleyicilere İzin Vermiyor!

Youtube, son yaptığı açıklamayla, kullanıcıların eklenti olarak kullandığı reklam engelleyici araçlara artık müsaade etmeyeceğini belirtti.

Youtube Artık Reklam Engelleyicilere İzin Vermiyor!
Youtube

Dünya genelinde en popüler video paylaşım sitesi olan Youtube, reklam engelleyici eklentilere karşı yeni bir adım attı. Youtube, kullanıcıların en sık şikayet ettiği reklam konusunda Youtube Premium ile reklamsız bir izleme deneyimi sunmuştu.

Ancak şimdi reklam engelleyici eklentilere daha sıkı bir tutumla yaklaşıyor. Youtube, bu eklentileri kullanan kullanıcılara ya Premium üyelik satın almalarını teşvik ediyor ya da reklam engelleyicilerini devre dışı bırakmalarını istiyor.

Reklam engelleyici testlerini tamamlayan Youtube, bu uygulamayı Türkiye dahil birçok ülkede aktifleştirdi. Farklı reklam engelleyicilere göre farklı uyarılarla karşılaşan kullanıcılar, bazen hiç video izleyemiyor ya da sınırlı sayıda video izleyebiliyorlar. Ancak tüm kullanıcıların bu durumu yaşamadığı, bazılarının sorunsuz bir şekilde video izlemeye devam ettiği belirtiliyor.

Youtube'un bu alandaki çabalarını yoğunlaştırdığı ve reklam engelleyicilere karşı daha etkili stratejiler geliştirmeyi hedeflediği söyleniyor.