Google, Google Drive için tam çevrimdışı depolamayı test ediyor

Hiç Google Drive’dan bir dosyaya ihtiyaç duydunuz, ancak İnternet erişimi olmadığı için sıkışıp kaldığınız için onu alamadınız mı? Bu tür endişeler kısa sürede uzak (kötü) bir bellek olabilir, çünkü Google, Google Drive için her tür dosyayı çevrimdışı saklamanıza izin veren yeni bir modu deniyor.

Gibi Engadget notlar, Google zaten lokal olarak Dokümanlar, Slaytlar ve Kireç kullanılarak oluşturulan kullanıcılar mağaza belgeleri sağlar, ama şimdi PDF, Word belgeleri için bu yeteneği uzanan oluyor - istersen. Sadece onları işaretleyin, Google gerisini halleder.

Google, Google Drive için tam çevrimdışı depolamayı test ediyor

Yeni özellik Google Chrome'da yerleşik olacak, dolayısıyla farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız ne yazık ki şansınız kalmayacak. Devreye almak için, Drive veya Belgeler ayarlarınızda çevrimdışı modunu etkinleştirmeniz ve ardından hesap ayrıntılarınızla oturum açmanız gerekir.

Umarım Chrome dışındaki tarayıcılarda da görünür, ancak bu konuda nefessiz kalmayacağız.

 

Test cihazlarına açık

Çevrimdışı depolama önizlemesinin başka bir dezavantajı var: şu anda üzücü olan Google hesap sahipleri için değil, yalnızca Google Apps kullanan kuruluşlar için geçerli.

Bir Google Apps yöneticisi olursanız, şimdi betaya katılmak için kaydolabilirsiniz . Değilse, biraz daha beklemeniz gerekir, ancak ilk önce Google Apps’a özel olan özellikler genellikle bir süre sonra diğer kullanıcılara dalar.