Assassin's Creed Valhalla Hakkında Bildiğimiz Herşey

Assassin's Creed Valhalla sisteminde PS5: Ayarlama, oynanış, çıkış tarihi ve bilmeniz gereken her şey Bir sonraki Assassin's Creed, grafik tasarımcı BossLogic'in oyun için sanat eseri yaratmak için biraz büyü yaptığı bir canlı akış aracılığıyla Ubisoft tarafından ortaya çıktı. Önceki söylentilerin önerdiği gibi, Vikingler zamanında gerçekleşir

Bir sonraki Assassin's Creed, grafik tasarımcı BossLogic'in oyun için sanat eseri yaratmak için biraz büyü yaptığı bir canlı akış aracılığıyla Ubisoft tarafından ortaya çıktı. Önceki söylentilerin önerdiği gibi, Vikingler zamanında gerçekleşir. Eğer dünya prömiyeri fragmanı gidilecek bir şeyse, çok fazla kanlı savaş vaat ediyor. Assassin's Creed Valhalla, dünyadaki diğer 14 stüdyodan destek alarak Ubisoft Montreal tarafından geliştirilmektedir.

Assassin's Creed Valhalla Ortamı

 Assassin's Creed Valhalla, 9. yüzyılda İngiltere'nin Karanlık Çağlarında gerçekleşir. Göre Yaratıcı Yönetmen Eşref İsmail Wessex, Northumbria, East Anglia ve Mercia:, oyuncular o dönemde dört büyük İngiliz krallıkları ziyaret edecek. Belirli şehirler arasında küçük kasabalarla birlikte Londra, Winchester ve Jórvík (York) bulunmaktadır. Norveç ayrıca sonsuz savaşlardan sonra anavatanınızdan rol set satışı olarak önemli bir rol oynamaktadır. Oyuncular her iki ülke arasında ileri geri gidebilecekler.

Norveç ve İngiltere haritanın çekirdeğini oluştursa da İsmail, dünyanın hala Ubisoft'un henüz girmediği bazı sürprizleri olduğunu söylüyor.

Assassin's Creed Valhalla Hikayesi ve Karakterler

Assassin's Creed Valhalla

Klan lideri Eivor (erkek ya da kadın) , klanlarını savaş perişan Norveç'ten İngiltere kıyılarına ve ötesine götürecektir. Onların gelişi, sizi karadan sürmek için elinden gelen her şeyi yapacak olan Wessex Kralı Alfred (Büyük Alfred olarak da bilinir) ve Saksonların direnişi ile karşılanıyor. Sonunda Eivor, yolculukları sırasında Assassinlerle temasa geçer, böylece serinin bilinen eski Assassin ve Templar çatışmasını başlatır.

Ubisoft, İskandinav mitolojisinden ilham alıyor - stüdyo, sırasıyla Origins ve Odyssey'deki Mısır ve Yunan mitolojisinde yaptığı gibi - ama tanrıların henüz ne rol oynayacağını bilmiyoruz. Görünüşe göre, bu odyssey'de gördüğümüzden daha fazla topraklanmış olacak.

Bugünkü hikaye tekrar oynanabilir olacak ve önceki iki oyundan Layla Hassan'ı takip edecek. Ubisoft, görünüşe göre "bugünü oyuncular için yeni bir deneyim türüne harmanlamanın bir yolunu buldu", ancak bunun ne anlama geldiği belli değil.

Assassin's Creed Valhalla Oynanışı

 

Assassin's Creed Odyssey gibi, Valhalla da serinin RPG topraklarına sıçramasına devam edecek . Valhalla'daki oyuncular siyasi ittifaklar kurabilecek ve hikayeyi etkileyecek diyalog seçeneklerini seçebilecekler. Yenilenmiş bir savaş sistemi, oyuncuların "iki kalkan dahil) herhangi bir silah kombinasyonunu" her zamankinden daha fazla sayıda düşmana "karşı çifte kullanmalarına izin veriyor. İster bir savaş baltasıyla onları acımasızca kestirmek, ister gizli bıçağınızla (geri döndü!) Gölgelerde gizlice öldürmek isteyin , seçim sizin. Bu tamamen Viking savaşçısı olma hissini çivilemekle ilgilidir.

Ubisoft şikayetleri yüksek ve net duymuş gibi görünüyor, çünkü önceki Assassin's Creed oyunlarından bazı kalemler geri dönüyor. Gizli bıçak sadece geri değil, aynı zamanda yükseltilebilir, böylece eski güzel günlerde olduğu gibi hemen hemen herkes tarafından instakillenebilirsin. Sosyal gizlilik de geri dönüyor, ancak Viking savaşçımızın kalabalığa nasıl karışacağı belli değil. Bir hayran Valhalla'da mezar olup olmayacağını sorduğunda, Başyazar Darby McDevitt "çok sayıda gömülü sır" olduğunu söyledi.

Gizli bıçak sadece geri değil, aynı zamanda yükseltilebilir, böylece hemen hemen herkesin instakillerine erişebilirsiniz.

Yeni özellikler arasında baskınlar, yerleşim yeri büyümesi ve gücünüzü ve etkinizi genişletme yeteneği yer alıyor. Baskınlarla, değerli kaynaklar için İngiltere'deki düşman köylerini ve kalelerini yağmalayabilirsiniz. Yerleşim büyümesi, Assassin's Creed 2 ve Brotherhood'un Monteriggioni ve Roma ile sundukları gibi görünüyor, ancak daha derin bir şekilde genişledi. Oyuncular kışla, demirci, dövme salonu ve daha fazlasını inşa edebilir ve yükseltebilir.

Böyle bir yerleşim, oyuncu için bir merkez görevi görecektir. Baş Yapımcı Julien Laferrière Eurogamer'a verdiği demeçte, "Bu, görevlerimizin ve aldığınız kararların merkezidir. Oyuncuların eylemlerinin sonuçlarını görmelerini istiyoruz." Dedi .

Assassin's Creed Vallhalla

Laferrière, "Yaptığımız oyunun şeklini gerçekten değiştirdi," dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bir bölgeyi keşfetmek, daha sonra başka bir bölgeye geçmek yerine ve geri dönüş için gerçek bir fırsat ya da neden olmadan, yerleşim yapıyı değiştiriyor. Böylece bir maceraya çıkacak ve daha sonra yerleşiminize geri dönmeye teşvik edeceksiniz. yaptığımız oyunu oynarken en azından, yaptığımız bahis budur. "

Dizide bir ilk olarak, oyuncular benzersiz bir Viking akıncısını özelleştirebilir ve daha sonra kendi akınları sırasında kullanabilen arkadaşlarla çevrimiçi olarak paylaşabilirler (Valhalla'da co-op veya çok oyunculu olsa da). Oyuncular ayrıca saçlarını, dövmelerini, savaş boyalarını ve kendi karakterlerinin dişlilerini özelleştirebilecekler. Vites oyun boyunca yükseltilebilir, böylece oyuna başladığınız bir dizi silah veya zırh ilerledikçe yine de zorlu hissedilir.

Kuzgunlar büyük ölçüde İskandinav tanrısı Odin ile ilişkilidir.

Yolculuğunuz boyunca size rehberlik etmeye ve gökyüzünde bazı gözler olarak hareket etmenize yardımcı olacak güvenilir evcil kartal yerine, bir kuzgun Assassin's Creed Valhalla'daki rolü üstlenecek. Sonuçta, kuzgunlar büyük ölçüde İskandinav tanrısı Odin ile ilişkilidir.

Laferrière, "Kuzgun için bir sürü yeni yeteneğimiz var." Dedi. "Bunu, oyuncuların dünyayı keşfetme şeklini yeniden keşfetmenin bir nedeni olarak kullandık, böylece kullanıcı arayüzüne daha az bağımlıydı. Bir yerde dikkat dağıtıcı bir şey fark ederseniz, muhtemelen orada bazı içerikler var."

Deniz oyunu da önemli bir unsur olacak, ancak denizde sık sık savaşmayı beklemeyin. Vikingler korkunç savaşçılar olarak bilinir ve denizciler olarak yetenekleri nedeniyle birçok savaş kazanıldı, ancak beklediğiniz gibi deniz savaşlarına katılmadılar. Vikingler gemileri haritayı gezerken ve akın partinizi gitmesi gereken yere götürmede önemli bir rol oynayacak. İsmail, uzun gemiyle birlikte birçok sürprizle dalga geçiyor, ancak ayrıntılara girmedi.

Assassin's Creed Valhalla Yayın tarihi ve platformlar

Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla, Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4, PlayStation 5, PC (Epic Games Store ve Uplay) ve Stadia için Holiday 2020'yi piyasaya sürecek. Şimdi ön sipariş verebilirsiniz. Mevcut küresel salgının salım tarihini herhangi bir şekilde etkileyip etkilemediği bilinmemektedir.

Hangi Microsoft konsolunu satın alacağından endişe duyan herkes için Xbox Smart Delivery'yi destekleyecek, bu da bir satın alma işleminin size hem Xbox One hem de Xbox Series X'de oyun getireceği anlamına geliyor. Microsoft'un yaklaşan platformunda 4K'da çalışacak. Sony'nin konsollarında hangi çözünürlüklerde çalışacağı veya hem PS4 hem de PS5 için bir kopya satın alabileceğiniz bilinmiyor.