İnsansız Hava Araçları İçin Yeni Baz İstasyonu: UYGAR
Huawei, Windows’a Alternatif Hazırlıyor: HarmonyOS PC Sürümü Yolda

Sıradaki içerik:

Huawei, Windows’a Alternatif Hazırlıyor: HarmonyOS PC Sürümü Yolda

e
sv

İnsansız Hava Araçları İçin Yeni Baz İstasyonu: UYGAR

488 okunma — 04 Eylül 2023 19:03
İHA'ları hareketli baz istasyonlarına dönüştürme yeteneğiyle öne çıkan UYGAR Haberleşme Podu, başarılı testlerin ardından TEKNOFEST Ankara'da tanıtıldı.
insansiz hava araclari icin yeni baz istasyonu uygar7177

Yerli baz istasyonu teknolojisi konusunda öncülük eden ULAK Haberleşme tarafından geliştirilen ve İHA’ları mobil baz istasyonuna dönüştüren UYGAR Haberleşme Podu, halkla ilk buluşmasını TEKNOFEST Ankara’da gerçekleştirdi. Bu ileri teknoloji pod, TUSAŞ’ın ANKA İHA modeli üzerine eklenerek başarılı bir şekilde test edildi ve artık ticari kullanıma hazır. Ürün, yurtdışından gelen taleplerle de dikkat çekiyor.

UYGAR Haberleşme Podu sayesinde İHA’lar, havadan karaya 4.5G LTE bağlantısı sağlama kabiliyetine kavuşuyor. Bu sistem, yükseklik değişikliklerine göre 2 ila 5 kilometre mesafeye kadar kesintisiz LTE şebekesi oluşturabiliyor ve 1200 cihaza kadar aynı anda bağlantı imkanı sunuyor.

Hem sivil hem de askeri kullanımlar için tasarlanan UYGAR, özellikle iletişim altyapısının bulunmadığı alanlarda Türk Silahlı Kuvvetleri için güvenilir bir veri ve ses iletişimi olanağı sağlama kapasitesine sahip. Aynı zamanda doğal afetlerde kritik haberleşme ihtiyaçlarına da hızla yanıt verebilecek.

İnsansız Hava Araçları İçin Yeni Baz İstasyonu: UYGAR

TUSAŞ ANKA İHA modeli ile entegrasyonu tamamlanan UYGAR, yer testleri ve çeşitli yüksekliklerde gerçekleştirilen iletişim denemelerinden başarıyla geçti. UYGAR’ın geliştirilmesi ve üretim kapasitesinin artırılması planlanıyor. Ayrıca yurtdışı pazarı için birçok ülke ile görüşmeler sürdürülüyor, ürünün ihracatta büyük bir potansiyeli olduğu öngörülüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli