Wear OS İçin Gmail Uygulaması Akıllı Saatlerde Yerini Aldı!

Google, Wear OS platformu için Gmail uygulamasını kullanıcılara sunarak, akıllı saat sahiplerine e-posta erişimi kolaylığı sağlıyor. Bu yeni uygulama, Wear OS 4 sürümüne sahip tüm akıllı saatlerde kullanılabilir hale getirildi.

Wear OS İçin Gmail Uygulaması Akıllı Saatlerde Yerini Aldı!

Google, dünkü Made by Google etkinliğinde sadece yeni ürünlerini değil, aynı zamanda Android 14 güncellemesini de duyurdu. Pixel 8 serisinin ve Pixel Watch 2'nin tanıtımının yanı sıra, Wear OS kullanıcıları için Gmail uygulaması da sunuldu. Artık WearOS saat sahipleri, Gmail uygulamasını Google Play Store üzerinden akıllı saatlerine indirebilecek.

WearOS için sunulan Gmail uygulaması, kullanıcılara gelen kutusu, diğer tüm klasörler ve etiketler dahil olmak üzere e-postalarını rahatlıkla okuma imkanı sunuyor. E-postaların içeriğini tam olarak görebiliyor, fakat ekli dosyaları açma olanağınız bulunmuyor.

Wear OS İçin Gmail Uygulaması Akıllı Saatlerde Yerini Aldı!

Uygulama, birden fazla Google hesabının eklenmesine olanak tanıyor ve farklı hesaplar arasında kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Akıllı saat kadranındaki komplikasyon özelliği, gelen yeni e-postaların sayısını gösteriyor; fakat okunmamış tüm e-postalara göz atmak için uygulamanın içerisine girip manuel olarak yenileme yapmanız gerekiyor.