Karanlığın Yükselişine Hazır Olun: Yeni Star Wars Dizisi 'The Acolyte'ın Yeni Fragmanı Yayınlandı!

Star Wars evreninde karanlık tarafın yükselişine odaklanan yeni dizi The Acolyte'tan bir fragman daha yayınlandı. Merakla beklenen dizi, önümüzdeki ay Disney+'ta izleyicilerle buluşacak.

Star Wars hayranları, geleneksel olarak kutladıkları Star Wars Günü'nü dün yine coşkuyla kutladı. Disney de bu özel gün kapsamında çeşitli Star Wars içeriklerini paylaştı. Bunlardan biri de The Acolyte adlı yeni Star Wars dizisinin fragmanıydı.

Disney+'ta yayınlanacak olan bu dizi, The Phantom Menace'da anlatılan olaylardan yaklaşık 100 yıl öncesinde geçiyor. Karanlık tarafın yükselişine odaklanan dizi, Galaksi'nin farklı köşelerinde Jedilar'ın öldürülmesiyle başlıyor. Aydınlık tarafın hüküm sürdüğü bu barış döneminde, Jedilar'ı kimin avladığını öğrenmeye çalışan Jedi Birliği, kendi içlerinden gelen bir tehlikenin farkına varıyor.

The Acolyte, 4 Haziran'da İzleyici ile Buluşacak

The Acolyte, Netflix'te yayınlanan Russian Doll dizisinin yaratıcısı Leslye Headland'in imzasını taşıyor. Genç oyuncu Amandla Stenberg'in başrolünü üstlendiği dizi, Squid Game ile tanınan Lee Jung-jae'nin yanı sıra Joonas Suotamo, Jodie Turner-Smith, Manny Jacinto, Carrie-Anne Moss, Dafne Keen ve Charlie Barnett gibi isimleri de kadrosunda barındırıyor.

The Acolyte, Star Wars evreninin zaman çizelgesinde The High Republic olarak bilinen çağa denk geliyor. Bu dönemde geçen Star Wars kitaplarından bazı karakterlerin diziye yansıtılacağı belirtiliyor. Bunlardan ilki, Vernestra karakteri olacak.