Twitch'ten TikTok Tarzında "Keşif Akışı" Geliştiriliyor!

Twitch, izleyicilere yayıncıların kliplerini kolayca göz atabilecekleri "Keşif Akışı" adlı yeni bir özelliğini tanıttı. Bu özellik, TikTok'un popüler ana sayfa tasarımına oldukça benziyor.

Twitch'ten TikTok Tarzında "Keşif Akışı" Geliştiriliyor!

Bir Twitch gönderisine göre platform, "Keşif Akışı" adında, kullanıcıların dikey bir formatta takip ettikleri yayıncıların kliplerini görebileceği yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor ve bu özellik Salı günü seçilen bazı kullanıcılara sunulmaya başlanacak.

Bu yeni format, başlangıçta izleyicilere yalnızca yatay videolar sunacak, ancak Twitch'in ifadesine göre, yayıncıların bu formata daha çok katkıda bulunmasını bekledikçe dikey videoların sayısının da artacağını belirtiyorlar.

Spotify, Amazon ve Reddit'in ardından Twitch de TikTok benzeri bir içerik sunma trendine katılıyor. Daha önce Temmuz ayında, Twitch kullanıcılarına kliplerini doğrudan TikTok platformuna yükleyebilmeleri için bazı yenilikleri tanıttığını hatırlatalım.

Peki, bu yeni Twitch özelliği hakkında sizin görüşleriniz neler? Fikirlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.