Samsung yetkilisinden katlanabilir Galaxy tablet müjdesi!

Artık güvenle söyleyebiliriz ki katlanabilir telefonlar burada kalmak için. Bu artık o kadar da yeni olmayan form faktörü, son birkaç yılda ana akım popülerliği istikrarlı bir şekilde kazandı.

Samsung yetkilisinden katlanabilir Galaxy tablet müjdesi!

En son eklemeler, Google'ın ilk katlanabilir telefonu olan Pixel Fold ve Samsung'un Galaxy Z Fold 5 ile Z Flip 5'i oldu.

Tabii ki, 2019 yılında katlanabilir telefon oyununa ilk giren Samsung oldu. Bu nedenle bir şekilde ya da başka bir şekilde öne geçtiğini söyleyebiliriz. Z Fold ve Z Flip serisi şu anda bu kadar popülerse, bir Galaxy Z Tab'ı bekleyebilir miyiz? Samsung'un Mobil eXperience İş Birimi'nin başındaki T.M. Roh'a göre, katlanabilir tabletler er ya da geç karşımıza çıkacak ve bizim de onları beklememiz gerekiyor.

The Independent'ın T.M. Roh ile yaptığı röportajdan, Samsung'un sadece düşünmekle kalmayıp muhtemelen katlanabilir Galaxy tabletler üzerinde zaten çalıştığı anlaşıldı. Görünüşe göre şirket, ürünü keyifli ve kullanımı kolay hale getirmek için gereken teknolojiye ağır yatırımlar yapıyor.

Samsung yetkilisi, şirketin "tüketicilere anlamlı yenilikler sunabileceği" zaman, tahminen katlanabilir bir Galaxy Tab olacak ilk nesli tanıtacağını bile söylüyor. Ayrıca bu form faktörünün, laptoplar gibi daha büyük cihazlara ulaşacağını belirtti, ancak bu biraz daha uzak gelecekte görünüyor.

Peki, ilk katlanabilir tableti ne zaman göreceğiz? 2022'de bir Galaxy Z Fold Tab göreceğimize dair bazı söylentiler vardı, ancak bu açıkça gerçekleşmedi. Umut, bu yılın Galaxy Unpacked etkinliği sırasında duyurulacağı yönündeydi, ama yine bir hayal kırıklığıyla karşı karşıya kaldık. Ancak T.M. Roh'un bu sözleriyle, gelecek yıl için umut verici görünüyor.