Android'de Gizli Önbellek Nedir?
The Tragedy of Macbeth filminden yeni fragman paylaşıldı

Sıradaki içerik:

The Tragedy of Macbeth filminden yeni fragman paylaşıldı

e
sv

Android’de Gizli Önbellek Nedir?

142 okunma — 08 Ocak 2022 08:55
Bu, çoğu akıllı telefonun önceki verileri "Önbellek" belleğinde depolayarak ve gerektiğinde yükleyerek mobil verileri kaydetme yollarından biridir.
Android'de Gizli Önbellek Nedir?

Android’de, bir uygulamayı indirdiğinizde ve yavaş bir internet bağlantısında başlattığınızda, görüntülerin yüklenmesinin zaman aldığını fark etmiş olabilirsiniz, ancak aynı uygulamayı yeniden başlattığınızda, aynı resimler bir anda yüklenir. Bu, çoğu akıllı telefonun önceki verileri “Önbellek” belleğinde depolayarak ve gerektiğinde yükleyerek mobil verileri kaydetme yollarından biridir.

Zamanla bu veriler o kadar çok birikir ki, tüm dahili depolama alanınızı yer ve diğer uygulamaları etkiler. Bu nedenle, Android’deki bu gizli önbelleği temizlemeniz gerekebilir, ancak bunu nasıl yapabilirsiniz? Bununla, Android’deki gizli önbelleğe ve hızlı bir şekilde nasıl temizlenerek temizlenelim.

Android’de Gizli Önbellek

Cihazınızda tonlarca uygulama veya medya dosyası olmasa da Android cihazınızda depolama alanınız tükeniyorsa, gizli önbellek verileri suçlu olabilir. Uzun süredir kullandığınız favori bir uygulamanız varsa, birkaç veya daha fazla GB’nin önbellek olarak depolanmış olma olasılığı yüksektir.

 

Zamanımın çoğunu Reddit ve YouTube’da geçiriyorum. Sonuç olarak, üzerlerinde görüntülemiş olduğum tüm görüntüler ve küçük resimler önbelleğe alınmış verilerde saklanır, böylece aynı gönderiyi veya videoyu bir sonraki görüşümde fotoğraflar cihazımdan yüklenir ve veri tüketmez.

Önceki Android sürümleri, Depolama > Ayarlar’dan önbellek verilerini temizlemenin basit bir yolunu sağladı, ancak artık “Önbellek verileri” seçeneğini görmüyoruz. Ancak, Google Play Store’da bulabileceğiniz mükemmel önbellek temizleme uygulamaları vardır. Sonuçta, SD Maid uygulaması favorimizdir ve diğer uygulamalara yer açmak için önbelleği temizlemek için kullanmanızı şiddetle öneririz.

Android’de gizli önbellek nasıl temizlenir

1. Google Play Store’dan SD Maid uygulamasını ve SD Maid Pro – Unlocker’ı indirin.

2. Uygulama menüsünden SD Maid uygulamasını bulun ve açın.

3. Taramaya dokunun ve cihazınızı taramayı bitirene kadar bekleyin.

4. Tamamlandığında, Şimdi çalıştır’a dokunun, uygulama telefonunuzdaki önbelleği temizler.

5. Uygulamanın profesyonel sürümünü satın almak istemiyorsanız, CCleaner mükemmel bir alternatiftir.

Mobil veri kullanıyorsanız, cihazınız aynı verileri indirmek ve önbellek olarak depolamak için çok fazla mobil veri tüketebileceğinden önbellek verilerini temizlemenizi önermediğimizi unutmayın. Ayrıca, cihazınızda çok fazla depolama alanı varsa verileri temizleme zahmetine etmemenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hesabınızı Geri Açmanın Yolları

Android cihazınızdaki önbellek verilerini temizlemek için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli