Kimliksiz

Kimliksiz , senaryosu Didier van Cauwelaert'ın Out of My Head kitabı baz alınarak kurgulanmış. Film 2011 yılında vizyona girmiştir.  Takip (Taken) serisi ile tanıdığımız Liam Neeson klasiği diyebiliriz. Bence mükemmel bir başyapıt olmuş.

Kimliksiz , senaryosu Didier van Cauwelaert'ın Out of My Head kitabı baz alınarak kurgulanmış. Film 2011 yılında vizyona girmiştir.  Takip (Taken) serisi ile tanıdığımız Liam Neeson klasiği diyebiliriz. Bence mükemmel bir başyapıt olmuş. Özellikle filmin başlarında verilen karmaşa gerçekten ilerisini merak ettiriyor. Beyniniz yanacak diyebilirim :)

Kimliksiz filmi bir uçakta başlıyor. Dr. Martin ( Liam NEESON)  ve karısı Berlin' e bir geziye gitmektedirler. Berlin ' e inip otele geçerken bir trafik kazası geçirir. Uyandığında ne karısı nede bir başkası yanında değildir. Dr. Martin karısını bulmak için rezervasyon yaptırdıkları otele gider.  Otele girdiğinde karısını başka bir adamla görür. Karısı Martini tanımaz. Karısının yanında gördüğü kişinin kendisi yerine geçtiğini farkeder.

Kimliksiz

Olaya anlam veremeyen Martin' e resmi olarak kimse inanmamaktadır. Kim olduğu ve ne olduğu konusunda hiç kimseye kendini kanıtlayamaz. Polis tarafından alıkonulur. Birden bire hiç tanımadığı bir şehirde bir mülteci konumuna düşer. Martin etrafında yaşananları anlamaya çalışır, bu sırada Martin Ally ile tanışır. Ally, Martini bu durumdan kurtarmak için uğraşır. İkili Martin ' in kimliğini ortaya çıkarmak için bir serüvene başlar.

Filmin özetini bu şekilde geçtim. Kendi alanında psikoloji sınırlarınızı zorlayacak bir film. Aksiyon dan tutun gerilime kadar her hazzı yaşayabilirsiniz. Özellikle filmin sonunu tahmin edebileceğinizi sanmıyorum. Şahsen şok oldum diyebilirim. 10 üzerinden 9 gider bu filme :)

Oyuncular : Liam Neeson , Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn, Bruno Ganz, Frank Langella
Yönetmen : Jaume Collet-Serra

Tür : Aksiyon , Gerilim , Gizem

IMDB Puan : 7.0