Google Duo, sertifikasız Android telefonlarda çalışmayı durdurabilir


Google Duo programının yakında sertifikasız Android akıllı telefonlarda çalışmayı bırakacağını bildirdi. Rapora göre, sertifikasız Android akıllı telefonlara sahip kullanıcılar , "Duo yakında kullanımdan kaldırılacak" ya da "Desteklenmeyen bir cihaz kullandığınız için, Duo yakında bu cihazdaki hesabınızın kaydını silecek " biçiminde bir uyarı alacak .
Google Duo, sertifikasız Android telefonlarda çalışmayı durdurabilir

9to5Google, Google Duo programının yakında sertifikasız Android akıllı telefonlarda çalışmayı bırakacağını bildirdi. Rapora göre, sertifikasız Android akıllı telefonlara sahip kullanıcılar , "Duo yakında kullanımdan kaldırılacak" ya da "Desteklenmeyen bir cihaz kullandığınız için, Duo yakında bu cihazdaki hesabınızın kaydını silecek " biçiminde bir uyarı alacak . Kaybetmemek için Kliplerinizi ve çağrı geçmişinizi indirin. "

Sertifikalı bir akıllı telefon, Google tarafından onaylanandır . Şirkete göre, sertifikalı telefonlar güvenilirdir ve Google Play Store'daki programları çalıştırabilir.

"Dünyanın dört bir yanındaki üreticiler Google'ın en tanınmış programlarını Android cihazlara daha önceden yüklemeyi seçebilir. Google'daki Android ekibi, güvenilir olduklarından ve Google ile Play Store'daki programları çalıştırmaya hazır olduklarından emin olmak için bu cihazları onaylıyor ”diye açıklıyor Google.

Akıllı telefonların çoğu gerekli sertifikayla beraber gelir. Google hizmetlerini kullanması yasaklanan Huawei gibi markaların akıllı telefonları, programa erişimini kaybedebilir.

Raporda ilaveten, kullanıcılar Google Duo'ya sertifikasız bir telefondan erişiyorlarsa , destek 31 Mart'ta sona erdiğinden 14 günlük bir ek süreye sahip olacak.

Google'ın hareketi resmi olarak açıklamadığını belirtmekte yarar var.

Rapora göre "Google bu özellikleri gönderebilir ya da göndermeyebilir ve bunların ne olduğuna dair yorumumuz kusurlu olabilir".

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.