Blade Runner 2099 Dizisi Çekimleri Başladı
Fiyat Performans Odaklı Kulaklık: QCY MeloBuds Pro Tanıtıldı

Sıradaki içerik:

Fiyat Performans Odaklı Kulaklık: QCY MeloBuds Pro Tanıtıldı

e
sv

Blade Runner 2099 Dizisi Çekimleri Başladı

50 okunma — 04 Temmuz 2024 23:44
Blade Runner 2099'un çekimleri başladı! Hunter Schafer ve Michelle Yeoh başrolde, Ridley Scott yapımcı. Bilim kurgu efsanesinin yeni dizisi için detaylar burada!
Blade Runner 2099 Dizisi Çekimleri Başladı

Amazon Prime Video’nun büyük bütçeli dizisi Blade Runner 2099 için çekimlere başlandı. Bu heyecanla beklenen dizi, şimdiye kadar çıkan iki Blade Runner filminin doğrudan devamı niteliğinde olacak. İlk olarak 1982 yılında Ridley Scott’ın yönetmenliğinde çıkan Blade Runner, ardından 2017 yılında Denis Villeneuve tarafından yönetilen Blade Runner 2049 ile devam etmişti. Blade Runner evreni, yeni diziyle birlikte ekranlara geri dönecek.

Blade Runner 2099’un Konusu ve Karakterleri

Blade Runner 2099, adından da anlaşılacağı üzere, Blade Runner 2049‘da anlatılan olayların 50 yıl sonrasında, yani 2099 yılında geçecek. Dizi, bütün hayatını kaçarak geçirdiği için kılık değiştirip farklı kimliklere bürünme konusunda ustalaşan Cora‘ya odaklanacak. Kardeşi için huzurlu bir hayat kurmak isteyen Cora, bu amacına ulaşmak için Olwen adlı bir Blade Runner ile işbirliği yapacak. Cora ve Olwen, tüm şehrin kaderini etkileyebilecek bir komplonun içine çekilecek.

 

Blade Runner 2099 Dizisi Çekimleri Başladı

Cora‘yı, Euphoria dizisiyle yıldızı parlayan genç oyuncu Hunter Schafer canlandıracak. Artık ömrünün sonuna yaklaşmış bir replicant olan Olwen‘e ise, Everything Everywhere All at Once ile Oscar ödülünü kazanan usta oyuncu Michelle Yeoh hayat verecek.

Dizi Ekibi ve Yönetmenler

Dizinin yaratıcı koltuğunda, daha önce Shining Girls dizisine imza atan Silka Luisa oturuyor. Dizinin ilk bölümlerini ise Jonathan van Tulleken (Shogun, Misfits) yönetecek. Ridley Scott ise bu projede sadece yapımcı olarak yer alacak. Bu da, dizinin görsel ve atmosferik açıdan orijinal filmlere sadık kalacağına dair büyük bir ipucu.

Blade Runner 2099: Hangi Yılda Geçiyor ve Hikayesi Ne?

Blade Runner 2099 dizisi, 2099 yılında Los Angeles‘ta geçiyor. Los Angeles’ın karanlık ve distopik atmosferi, dizinin temel taşlarından biri olacak. Cora, kardeşi için huzurlu bir hayat kurmaya çalışırken, Olwen ile birlikte kendilerini büyük bir komplonun ortasında bulacaklar. Dizi, Cora ve Olwen‘in bu zorlu mücadelede hayatta kalma ve amaçlarına ulaşma çabalarını konu alacak.

Blade Runner 2099’un Başrolleri

KarakterOyuncuAçıklama
CoraHunter SchaferKaçak yaşayan ve farklı kimliklere bürünen genç kadın
OlwenMichelle YeohÖmrünün sonuna yaklaşmış bir replicant, deneyimli Blade Runner

Ridley Scott’ın Yapımcılığı ve Dizinin Görsel Dünyası

Ridley Scott’ın yapımcılığı üstlendiği Blade Runner 2099, orijinal filmlerin karanlık ve çarpıcı görsel dünyasını devam ettirecek. Blade Runner evreni, distopik atmosferi, yoğun felsefi temaları ve etkileyici görselliği ile tanınır. Scott’ın yapımcılığı, dizinin bu unsurları koruyacağına dair büyük bir güvencedir.

Dizinin Çekim Süreci ve Beklentiler

Dizinin çekimlerine başlanması, Blade Runner hayranları arasında büyük bir heyecan yarattı. Şu ana kadar çıkan iki filmin devamı niteliğinde olan Blade Runner 2099, yüksek bütçesi ve kaliteli prodüksiyonuyla dikkat çekiyor. Ridley Scott’ın yapımcılığında hayata geçirilen dizi, bilim kurgu severler için büyük bir merak konusu.

Blade Runner 2099, Amazon Prime Video’nun büyük bütçeli projelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Hunter Schafer ve Michelle Yeoh‘un başrollerini üstlendiği dizi, Blade Runner evrenine yeni bir soluk getirecek. Ridley Scott’ın yapımcılığı ve Silka Luisa’nın yaratıcı dokunuşlarıyla Blade Runner 2099, bilim kurgu severler için kaçırılmayacak bir dizi olacak.

İlginizi Çekebilir: En İyi 9 Kadın Suikastçı Filmi

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Blade Runner 2099 hakkında görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli