Yeni Street Fighter Filmi Geliyor: Vizyon Tarihi Duyuruldu
Kredi Kartlarında Temassız Ödeme Limiti 1500 TL Oluyor!

Sıradaki içerik:

Kredi Kartlarında Temassız Ödeme Limiti 1500 TL Oluyor!

e
sv

Yeni Street Fighter Filmi Geliyor: Vizyon Tarihi Duyuruldu

61 okunma — 28 Haziran 2024 12:17
Yeni Street Fighter filmi 20 Mart 2026'da vizyona giriyor. Hazırlıkları hız kazanan film hakkında detaylar ve gelişmeler için tıklayın!
Yeni Street Fighter Filmi Geliyor: Vizyon Tarihi Duyuruldu

Bir süredir hazırlık aşamasında olan yeni Street Fighter filmi yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Sony Pictures, hazırlıkları hız kazanan filmin vizyon tarihini açıkladı.

Sony Pictures’ın Yeni Street Fighter Filmi

Son dönemde çıkan The Last of Us ve Fallout gibi video oyun uyarlamalarının yakaladığı başarı, yeni oyun uyarlamalarının da önünü açmış oldu. Nitekim son dönemde pek çok yeni oyun uyarlaması duyuruldu. Bunlardan biri de Sony Pictures’ın yeni Street Fighter filmiydi. Bir süredir hazırlık aşamasında olan bu film, bu hafta çok daha somut bir hâle geldi. Sony Pictures, dün bir açıklama yaparak yeni Street Fighter filminin 2026 yılında vizyona gireceğini açıkladı.

Kredi Kartlarında Temassız Ödeme Limiti 1500 TL Oluyor! başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Vizyon Tarihi ve Prodüksiyon Süreci

Hazırlıkları hız kazanan Street Fighter filminin vizyon tarihi 20 Mart 2026 olarak belirlendi. Bu da filmin prodüksiyonuna yakın bir gelecekte başlanacağı anlamına geliyor. Yeni uyarlama için belirlenen bu tarih, hayranların merakla beklediği filmin prodüksiyon aşamasına geçişinin de yaklaştığını gösteriyor.

Yeni Street Fighter Filmi Geliyor: Vizyon Tarihi Duyuruldu

Yeni Street Fighter Filmi Çekimlere başladı

Yönetmen Koltuğunda Değişiklik

Normalde yeni Street Fighter filmini Danny ve Michael Philippou ikilisinin yönetmesi bekleniyordu. Talk to Me ile geçtiğimiz yılın en çok konuşulan filmlerinden birine imza atan Philippou Kardeşler’in varlığı, bu projeyi daha heyecan verici kılıyordu. Ne var ki ikili geçtiğimiz ay projeden ayrıldı. Yönetmen koltuğunu onlardan kimin devralacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak Philippou Kardeşler kadar dikkat çekici bir isim olması zor görünüyor.

 

Street Fighter’ın Sinema Tarihçesi

Street Fighter, daha önce birkaç kez sinemaya uyarlanan ender video oyun serilerinden biri. 90’lı yıllarda Jean-Claude Van Damme‘ın başrolünü üstlendiği bir film uyarlamasına konu olan seri, son olarak 2009 yılında Street Fighter: The Legend of Chun-Li ile beyaz perdeye konuk oldu. Ancak hiç beğenilmeyen bu film gişede de hayal kırıklığı yarattı. Umalım da yeni uyarlama çıtayı biraz daha yukarı koysun.

Yeni Street Fighter Filmi Geliyor: Vizyon Tarihi Duyuruldu

Daha Önceki Uyarlamalar

  • 1994: Jean-Claude Van Damme başrolünde
  • 2009: Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Bu önceki uyarlamaların aksine, yeni Street Fighter filmi daha modern bir yaklaşımla ve yüksek prodüksiyon değerleriyle izleyici karşısına çıkmayı hedefliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Sinemalar

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli