Vivo IQOO 12 Serisi Kamera Performansıyla Rakiplerini Geride Bırakabilir!
Karsan, Busworld 2023’te Yenilikçi Ürün Gamıyla Gövde Gösterisi Yaptı!

Sıradaki içerik:

Karsan, Busworld 2023’te Yenilikçi Ürün Gamıyla Gövde Gösterisi Yaptı!

e
sv

vivo iQOO 12 Serisi Kamera Performansıyla Rakiplerini Geride Bırakabilir!

17 okunma — 09 Ekim 2023 14:46
Vivo'nun merakla beklenen amiral gemisi iQOO 12'nin kamera detayları sızdırıldı. Bu sızıntıya göre, iQOO 12 serisi kamera yetenekleriyle pazarda zirveye oynayabilir.
vivo iqoo 12 serisi kamera performansiyla rakiplerini geride birakabilir9840

Vivo’nun alt markası iQOO, iQOO 11 serisinin ardılı olan iQOO 12 ve 12 Pro modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni modellerin birkaç özelliği daha aydınlatıldı ve bu bilgiler, güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station’dan geliyor.

iQOO 12’nin dikkat çeken kamerası

Yılın başında iQOO 12‘nin 64 MP’lik telefoto kamerasına sahip olacağına dair sızıntılar bulunuyordu. Digital Chat Station’ın son paylaşımıyla bu iddialar doğrulandı. Yeni bilgilere göre iQOO 12’nin ön kamerası, 3x telefoto özelliği ve OIS desteğiyle birlikte OmniVision 64B sensörünü kullanacak.

Ana kamera olarak, cihazın 50MP çözünürlüğünde bir OmniVision OV50H sensöre, OIS desteği ile birlikte sahip olacağı belirtiliyor. Ultra geniş açılı kamera için ise 50MP Samsung ISOCELL JN1 sensörü tercih edilmiş. Başlangıçta mobil oyuncuları hedefleyen iQOO markası, şu an daha genel bir kitleye yönelik ürünler üretmeye başladı. Bunun yanında, iQOO 12’nin Vivo’nun V3 ISP görüntü işlemciyle donatılacağını da ekleyelim.

Önceki sızıntılarda, iQOO 12’nin 2K çözünürlüğe sahip, 144 Hz yenileme hızında bir Samsung E7 AMOLED ekrana sahip olacağı belirtiliyordu. Metal bir kasaya ve 200W hızlı şarj desteğine sahip olması beklenen telefon, LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 ile birlikte Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle gelecek.

Yeni iQOO 12 modellerinin, Android 14 tabanlı Origin OS 4.0 ile kutudan çıkması bekleniyor. Akıllı telefonların tüm özellikleri ve detayları, yakın zamanda resmi olarak duyurulacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli