Tüm Zamanların En Çok İzlenen 15 YouTube Videosu

İki milyardan fazla tıklama için her zamanın en çok görüntülenen YouTube videoları. İlk 15'e girdik.

15. Major Lazer & DJ Snake - Lean On (feat. MØ) (Official Music Video)

 

Görüntülenme sayısı: 2.602.673.129

Lean On, Avustralya, İrlanda, Hollanda, Meksika, Yeni Zelanda, Finlandiya, Danimarka ve İsviçre'de bir numaraya giden elektronik bir dans müziği. Hem ABD hem de İngiltere'de ilk beşe girdi

Videonun çoğu Hindistan'da Maharashtra'da kaydedilmesine rağmen, bazı fotoğraflar Stockholm'de çekildi.

14. Adele - Hello

Görüntülenme sayısı: 2.538.711.529

Adele'in 2015 hit Hello'sı üçüncü stüdyo albümü 25'teki single single'dı. ABD'de bir haftada bir milyondan fazla dijital kopya satan ilk şarkı oldu.

IMAX sinemalarıyla yaptığımız işbirliği sayesinde, şarkının videosu dünyada IMAX formatını kullanan ilk video oldu. Merhaba, aynı zamanda en hızlı videonun Vevo'da 100 milyon görüntülemeye ulaşma rekorunu da elinde tutuyor.

13. Katy Perry - Dark Horse

 

Görüntülenme sayısı: 2.600.694.851

Adele'yi iki milyondan az izleyerek görüntüleyen Katy Perry'nin Kara Atı. Bununla birlikte, Perry'nin şarkısının Adele'nin şarkısından 12 aydan fazla bir süredir YouTube'da olduğu belirtilmelidir. Muhtemelen yakın gelecekte sıralamayı düşürmesini bekleyebiliriz.

12. Ed Sheeran - Thinking Out Loud

Görüntülenme sayısı: 2.781.419.047

 Ed Sheeran, Spotify'da en çok takip edilen sanatçılardan biri ; başarısı açıkça YouTube'a çevrildi.

Videoda, Sheeran'ın ABD show, So You Think You Can You Dance adlı bir yarışmacı ile bir balo salonu dansı gerçekleştirmesi. Çekimden önce, şarkıcı gerekli hareketleri öğrenmek zorundaydı. Raporda, tur sırasında birkaç hafta boyunca günde beş saat eğitim aldığı bildirildi.

11. Enrique Iglesias - Bailando

 

Görüntülenme sayısı: 2.741.071.175

Listedeki ilk reggaeton şarkısı Enrique Iglesias'tan Bailando. Iglesias, şarkıyı İngilizce ve Portekizce olarak da yayınlasa da, en fazla dikkat çeken İspanyolca dil versiyonu.

Gerçekten de, YouTube’da bir milyardan fazla görüntüyü toplayan ilk İspanyolca video oldu.

10. Katy Perry - Roar

 

Görüntülenme sayısı: 2.851.882.590

Katy Perry, ilk 15'de iki videodan oluşan iki sanatçıdan yalnızca biri. 15. İkinci girişi olan Roar, birçok ülkede bir numaraya giden yolun ortasında bir pop şarkısı.

Serbest bırakıldığında, birçok taraftar, Sara Bareilles'ın Brave parçasını kopyalamakla suçladı. Çıplaklar kendini felaketle oynadı.

9. Taylor Swift - Shake It Off

 

Görüntülenme sayısı: 2.794.332.780

“Haters gonna hate, hate, hate, hate, hate.”

Bu tek lirik ölümsüzleştirildi Shake Off'u dünya çapında bir isabet haline getirdi, sonsuz bir deniz anası üretti ve hatta Sheldon Cooper'ın The Big Bang Theory'inde bir çığır açmaya başladı.

8. Maroon 5 - Sugar

 

 

Görüntülenme sayısı: 2.988.110.740

Maroon Five's Sugar için video bu listedeki en yenilikçi. Grup, Crashers'ın yönetmeni David Dobkin'le ortak oldu ve düğünlerinde sürpriz yapmak için Los Angeles'ı dolaştı.

Video tamamen gerçek. Öne çıkan her düğün için, sadece bir katılımcı sürpriz gruptan haberdardı ve grubun kimliği söylenmedi.

7. Justin Bieber - Sorry

 

Görüntülenme sayısı: 3.154.855.502

Bieber ilk 15'teki tek şarkı bir zamanlar popüler olan Bebek değildir. Bunun yerine, bu onun 2015 hit, Sorry.

Adil uyarı, şarkı akılda kalıcı, ancak video trajik bir şekilde kötü (tekrarlayan dans hareketleri ve 1990'ların ortasından bir moda anlayışı yoksa).

6. Mark Ronson - Uptown Funk

 

Görüntülenme sayısı: 3.597.433.339

1980'lerin funk müziğinin seslerine yoğun bir şekilde dayanan Uptown Funk, ABD'de 14 hafta üst üste bir numaralı şarkıydı. Yıl sonu ödüllerinde, iki Grammy ve bir İngiliz aldı.

Ne yazık ki, intihal ve telif hakkı ihlaliyle suçlanan diğer şarkı ; Ronson ve Mars, beş ayrı davada dava edildi. Davaların ikisi mahkemeye kapatıldı, biri parçanın resmi şarkı sözü listesine daha fazla sanatçının eklenmesiyle sonuçlandı ve yazma sırasında iki dava devam ediyor.

5. Psy - Gangnam Style

 

Görüntülenme sayısı: 3.374.531.774

Geleceğini biliyordun, değil mi? En üst sıradaki şarkı ile birlikte (gözetleme yok), ilk 15'in en iyi küresel dünyası olmuş iki videodan biri.

30 ilde bir numaraydı, dünya liderleri ve spor yıldızları dans hareketlerini gerçekleştirdi ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, “dünya barışı için bir güç” olduğunu söyledi. Psy, Ki-moon ile bir araya geldi. New York'taki BM merkezi.

Psy'nin takibinin (Gentleman) çok popüler olmadığını söylemek güvenli.

4. Masha ve Bear - Afet Tarifleri (Bölüm 17)

 

Görüntülenme sayısı: 3.780.311.559

Um, ne? Bunu beklemiyordun, değil mi? Kesinlikle değildik.

Masha ve Ayı - Afet Tarif (Bölüm 17), YouTube'da en çok görüntülenen müzik olmayan video ve tüm zamanlar listesinde dördüncü sırada.

Rusça olan canlandırılmış çocuk şovu, Masha ve evcil hayvan ayısının beladan uzak durmaya çalıştıkları hikayesini anlatıyor. Bu bölümde, Masha çok fazla püresi pişiriyor ve orman vatanını tehlikeye atıyor.

3. Ed Sheeran - Shape Of You

 

Görüntülenme sayısı: 4.275.245.948

Ah, müziğe geri dön. Ed Sheeran, listede iki videoyla ikinci sanatçı olarak Katy Perry'ye katıldı. The Shape of You, Jamaikalı dancehall müziğine yoğun bir şekilde dayanan bir pop şarkısı. 34 ülkede bir numaraydı.

Videoda Amerikalı dansçı Jennie Pegouskie ve emekli sumo güreşçisi Yamamotoyama Ryuta bulunuyor.

2. Wiz Khalifa - See You Again Ft. Charlie Puth

 

Görüntülenme sayısı: 4.156.381.534

See You Again, Furious 7 filmi için yazılmış ve franchise'ın ölen eski yıldızı Paul Walker için bir haraç şarkısı olarak durması amaçlanmıştır.

Film, 2013'te Walker'ın bir araba kazasında öldüğü zaman çekimlerin ortasındaydı. Walker'in erkek kardeşleri Caleb ve Cody, kalan sahneleri tamamlamak için stand-in olarak kullanıldı.

1. Luis Fonsi - Despacito ft. Baba Yankee

 

Görüntülenme sayısı: 6.293.181.580

Luis Fonsi'nin reggaeton'u Despacito'yu vurdu, başka bir küresel megahitti. Şarkı, 47 ülkede bir numaraya gitti ve ilk altıyı altıya girdi. 1996’da Macarena’dan bu yana ABD’de bir numaraya çıkan ilk İspanyolca dil rekoru oldu.

Şarkı aynı zamanda en hızlı şarkının sadece 97 gün süren bir milyar görüntüye ulaşması için rekor kırdı. Buna karşılık, aynı dönüm noktasına ulaşmak için Gangnam Style’ın beş ayını aldı.