Samsung, Bulut Oyunlarına Adım Atıyor: İşte Beklenen Detaylar!
TOGG’un İkinci Modeli 2025’te Yollarda: Üretim Kapasitesi Genişliyor!

Sıradaki içerik:

TOGG’un İkinci Modeli 2025’te Yollarda: Üretim Kapasitesi Genişliyor!

e
sv

Samsung, Bulut Oyunlarına Adım Atıyor: İşte Beklenen Detaylar!

19 okunma — 04 Ekim 2023 12:08
Samsung, globaldeki yaklaşık bir milyar Galaxy kullanıcısına yönelik bir bulut oyun platformunu hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu hamleyle Güney Kore merkezli teknoloji devi, gelir kaynaklarını genişleterek oyun sektöründeki payını artırmayı planlıyor.
samsung bulut oyunlarina adim atiyor iste beklenen detaylar9320

The Korea Economic Daily‘nin aktardığına göre, Samsung, kendi bulut oyun servisini duyurmak üzere. Güney Koreli teknoloji devi, bu büyük duyuruyu, 2023 Samsung Geliştirici Konferansı’nda, 5 Ekim’de yapabilir.

Bu yeni bulut oyun servisi, özellikle Samsung‘un Galaxy serisine – akıllı telefonlar ve tabletler – hitap edecek şekilde tasarlandığı görülüyor. Ayrıca, bu hizmetin şirketin akıllı televizyonlarında da kullanılabileceği konuşuluyor. Resmi bir duyuru gelmese de servisin beta sürümünün şu an için ABD ve Kanada’da test aşamasında olduğu biliniyor.

Global Oyun Stüdyolarıyla İş Birliği İçinde

Samsung, uluslararası oyun stüdyolarıyla potansiyel iş birlikleri için görüşmelerini sürdürüyor. Söylentilere göre, şirket, App Store ve Google Play’deki yüzde 30’luk komisyon oranından daha cazip teklifler sunarak oyun firmalarını platformuna çekmeyi hedefliyor. Bu durum, hem Samsung için hem de genel oyun endüstrisi için karşılıklı avantajlı bir ortam yaratabilir.

Samsung, Bulut Oyunlarına Adım Atıyor: İşte Beklenen Detaylar!

Dijital gelirlerini artırmayı hedefleyen Samsung, bu hizmetle birlikte, bir milyar Galaxy kullanıcısına ulaşmayı ve cihaz satışlarında yaşanan düşüşü dijital hizmet gelirleriyle dengede tutmayı amaçlıyor. Unutmadan, Galaxy Cloud hizmetinin hazırlıklarının, AAA oyunların iPhone ve iPad platformuna eklenmesinden kısa süre sonra başladığını da ekleyelim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli