TOGG'un İkinci Modeli 2025'te Yollarda: Üretim Kapasitesi Genişliyor!
Güneş Enerjisiyle Çalışan Arazinin Yıldızı: Stella Terra, 630 km’lik Etkileyici Menzil ile Geliyor!

Sıradaki içerik:

Güneş Enerjisiyle Çalışan Arazinin Yıldızı: Stella Terra, 630 km’lik Etkileyici Menzil ile Geliyor!

e
sv

TOGG’un İkinci Modeli 2025’te Yollarda: Üretim Kapasitesi Genişliyor!

20 okunma — 04 Ekim 2023 11:54
Türkiye'nin yerli elektrikli otomobil üreticisi TOGG, mevcut model portföyüne yenilerini eklemek için çalışmalara hız verdi. Firma, şu anda SUV kategorisinde bulunan T10X modelinin yanında, farklı bir segmentte yeni bir binek otomobil üzerinde yoğunlaşıyor.
toggun ikinci modeli 2025te yollarda uretim kapasitesi genisliyor9316

Bu konudaki önemli bilgiler, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş tarafından paylaşıldı.

2025’te Yeni Bir TOGG Modeli Yollarda Olacak

Gürcan Karakaş, yaptığı açıklamada şirketin C segmentinde, SUV olmayan yeni bir binek otomobil üzerinde çalıştığı bilgisini paylaştı. Bu yeni modelin 2024 yılının sonlarına doğru tasarım anlamında son halini almasını planlayan TOGG, 2025 yılı başında aracı yollara çıkarmayı hedefliyor. Karakaş, genç sürücülerin ilgisini çekebilmek adına yeni modelde coupe tasarım özelliklerine yer verilebileceğini, bu sayede sedan coupe veya cross coupe gibi popüler hatların araçta bulunabileceğini ifade etti.

 TOGG'un İkinci Modeli 2025'te Yollarda: Üretim Kapasitesi Genişliyor!

Fabrikada Üretim Kapasitesi Artacak

TOGG’un üretim hızını artırma planları da gündeme geldi. CEO Gürcan Karakaş, şu anda fabrikada bir vardiya ile günde 170 araç üretildiğini belirtirken, ikinci vardiya ile bu sayının günde 280 araca çıkabileceğini aktardı. Bu üretim artışı, firmanın hızla büyüyen talebi karşılamasına olanak tanıyacak.

Yatırımlar Devam Ediyor

TOGG’a yapılan toplam yatırımın yıl sonuna kadar 1.8 milyar Euro’ya ulaşması bekleniyor. Bu rakamın 500 milyon Euro’luk kısmının TOGG ortaklarından geldiğini belirten Karakaş, kalanın ise kredi yoluyla finanse edildiğini sözlerine ekledi. TOGG, bu yatırımlarla Türkiye otomotiv sektöründeki yerini daha da güçlendirmeyi planlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli