Rimac Nevera, 1 Günde 23 Rekorla Tesla Model S Plaid'e Fark Koydu

Elektrikli otomobil rekabeti hızla kızışırken, Rimac Nevera, adından oldukça sık söz ettiriyor. Şirket, son günlerde rekor kırma konusunda oldukça başarılı. Özellikle, 24 saat içinde 23 farklı rekor kırmasıyla adından söz ettiren Nevera, bu başarısını Tesla Model S Plaid karşısında da sürdürdü.

Rimac Nevera, 1 Günde 23 Rekorla Tesla Model S Plaid'e Fark Koydu

Nevera, 0'dan saatte 321 kilometreye sadece 10,86 saniyede çıkarak dikkatleri üzerine çekti. Nürburgring pistinde ise kısa süre önce Model S Plaid tarafından kırılan rekoru, adeta bir kolaylıkla geride bıraktı. Nordschleife pistinde kırılan rekor sonrası Nevera'nın kaydettiği süre 07:05.298 oldu. Model S Plaid'in kaydettiği süre ise 07:25.231'di. Yani Rimac Nevera, rakibi Tesla Model S Plaid'e karşı tam 20 saniye fark atmış oldu.

Bu rekorun ardından Rimac, Nevera Time Attack adlı yeni bir modelini tanıttı. Bu özel model, The Quail etkinliğinde otomobil severlerin beğenisine sunuldu. Nevera Time Attack, siyah renkte olup, üzerindeki yeşil detaylarla dikkat çekiyor. Ayrıca otomobilde kullanılan karbon fiber dokunuşları da otomobilin estetiğini bir adım öteye taşıyor.

Aracın iç kısmında ise "Time Attack" yazılı koltuklar ve farklı renk seçeneklerinde dikişler göze çarpıyor. Ancak bu özel modelden bir tane almayı düşünüyorsanız, biraz geç kalmış olabilirsiniz. Çünkü sadece 12 adet üretilen bu özel modelin tamamı zaten satılmış durumda.

Rimac'ın bu başarısı, elektrikli otomobil sektöründe rekabetin ne kadar kızıştığını ve bu rekabetin, teknolojik ilerlemelere ne kadar katkıda bulunduğunu bir kez daha gösteriyor.