Project Orion: Cyberpunk 2077 Devam Oyunundan İlk Detaylar
Dune 3 Vizyon Tarihi Belli Oldu: Aralık 2026!

Sıradaki içerik:

Dune 3 Vizyon Tarihi Belli Oldu: Aralık 2026!

e
sv

Project Orion: Cyberpunk 2077 Devam Oyunundan İlk Detaylar

58 okunma — 29 Haziran 2024 13:45
Cyberpunk 2077'nin devam oyunu Project Orion, toplumsal sorunlara daha derinlemesine yaklaşacak. Evsizlik ve servet eşitsizliği gibi konulara odaklanılacak.
project orion cyberpunk 2077 devam oyunundan ilk detaylar13183

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin devam oyunu Project Orion’da toplumsal sorunlara daha derinlemesine değinmeyi planlıyor. İşte detaylar!

Cyberpunk 2077’nin Devam Oyunundan İlk Detaylar: Project Orion

Cyberpunk 2077’de Toplumsal Sorunlar

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077‘nin devam oyunu olan Project Orion‘da toplumsal sorunlara daha derinlemesine değinmeyi planladıklarını açıkladı. Aralık 2020’de piyasaya sürülen Cyberpunk 2077’de, Keanu Reeves’in canlandırdığı Johnny Silverhand karakteri aracılığıyla Night City’deki servet eşitsizliği, suç, evsizlik ve teknoloji gibi konular ele alınmıştı. Ancak geliştiriciler, bu sorunlara yeterince derinlemesine yaklaşamadıklarını belirtiyor.

Dune 3 Vizyon Tarihi Belli Oldu: Aralık 2026! başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Project Orion: Daha Derinlemesine Bir Keşif

AnsweRED Podcast‘in yeni bölümünde konuşan geliştiriciler, Cyberpunk 2077’deki eksikliklerin gelecekte nasıl giderileceğini açıkladılar. Yardımcı oyun yönetmeni Paweł Sasko, “Bazı yerlerde sınırları yeterince zorlamadığımızı görüyorum, Örneğin evsizler krizi. Cyberpunk 2077’de yeterince ileri gidemedik. Distopik olduğumuzu düşündük ama sadece yüzeysel yaklaşabildik.” dedi.

Dan Hernberg de aynı fikirde olduğunu belirterek, “Cyberpunk’ın anlamı bu temaları keşfetmek ama bunu daha dokunaklı bir şekilde yapmak. Project Orion ile yapmaya çalışacağımız şey de bu olacak. Dünyanın bugün ve gelecekte nasıl olacağını keşfetmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Project Orion’da Neler Göreceğiz?

Project Orion, Cyberpunk 2077’deki eksiklikleri gidererek, daha zengin detaylara sahip bir dünya yaratmayı hedefliyor. Henüz erken geliştirme aşamasında olan oyun hakkında, oyuna ne zaman erişileceğine dair bir bilgi yok. Ancak CD Projekt Red, bu oyunda toplumsal sorunlara daha derinlemesine yaklaşacaklarını belirtiyor.

Google’da Güvenli Arama Nasıl Devre Dışı Bırakılır? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Cyberpunk 2077’deki Eksiklikler ve Giderilmesi Planlanan Konular

ÖzellikDetaylar
YönetmenPaweł Sasko
Devam OyunuProject Orion
Geliştirme AşamasıErken Aşama
Odak KonularıEvsizlik, Servet Eşitsizliği, Suç, Teknoloji

Project Orion: Cyberpunk 2077 Devam Oyunundan İlk Detaylar

Cyberpunk 2077’de İşlenen Toplumsal Sorunlar

Cyberpunk 2077, piyasaya sürüldüğünde hikâye akışında yer yer toplumsal sorunlara değinmişti. Ancak bu konular, daha derinlemesine incelenememişti. Project Orion ile birlikte bu eksikliklerin giderilmesi ve daha detaylı bir dünya yaratılması planlanıyor.

Cyberpunk 2077 hayranları için büyük heyecan yaratan Project Orion, toplumsal sorunlara daha derinlemesine bir bakış sunacak. CD Projekt Red’in bu yeni projeyle nasıl bir dünya yaratacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli