OLED Ekranlı MacBook Pro İçin Beklentilere Soğuk Duş: Yakın Zamanda Lansmanı Olmayacak!
OLED Ekran Teknolojisiyle Donatılan iPad Air ve iPad Mini Yakında Tanıtılabilir!

Sıradaki içerik:

OLED Ekran Teknolojisiyle Donatılan iPad Air ve iPad Mini Yakında Tanıtılabilir!

e
sv

OLED Ekranlı MacBook Pro İçin Beklentilere Soğuk Duş: Yakın Zamanda Lansmanı Olmayacak!

13 okunma — 12 Ekim 2023 17:57
OLED Ekranlı MacBook Pro Modelleri İçin Bekleyenlere Düş Kırıklığı: 2026-2027 Öncesinde Piyasada Olmayacak!
oled ekranli macbook pro icin beklentilere soguk dus yakin zamanda lansmani olmayacak10164

Apple’ın teknoloji dünyasında daima ileriye dönük adımlar atmaya devam ettiği bir sır değil. Özellikle iPad Pro serisinde beklenen OLED ekran dönüşümü, MacBook Pro serisi için de benzer bir beklentinin doğmasına neden oldu. Ancak son raporlar, bu beklentilerin şimdilik hayal kırıklığıyla sonuçlanabileceğini gösteriyor.

2027’ye kadar OLED Ekranlı MacBook Yok!

Bloomberg tarafından düzenlenen bir web seminerinde ekran sektörünün öne çıkan temsilcilerinden alınan bilgilere göre, OLED ekranlı MacBook Pro‘nun 2026 ya da 2027’den önce teknoloji severlerle buluşması olası görünmüyor. Bu da demek oluyor ki Apple fanları, OLED ekran tecrübesini MacBook Pro’da yaşamak için birkaç yıl daha beklemek zorunda kalabilirler. Özellikle 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modelleri için özelleştirilmiş üretim hatlarının kurulumunun zaman alacağı belirtiliyor.

Maliyet Artışı Kaçınılmaz

Apple’ın ürün gamında kaliteyi ve yenilikçi teknolojileri benimsemesi, ürünlerin maliyetini de etkileyebilir. OLED ekranın maliyeti, halihazırda kullanılan ekranlara kıyasla daha yüksek olacağı için bu durumun MacBook Pro fiyatlarına da yansıması muhtemel. LG ve Samsung’un iPad Pro için OLED ekran tedarikçisi olarak belirlendiği biliniyor. Dolayısıyla MacBook Pro için de aynı üreticilerin devreye girmesi olası. Ancak bu durumun gerçekleşmesi için bir süre daha beklemek gerekiyor gibi görünüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli