OLED Ekran Teknolojisiyle Donatılan IPad Air Ve IPad Mini Yakında Tanıtılabilir!
Starlink, Akıllı Telefonlarda Yerini Alıyor: İşte Beklenen Özellikler!

Sıradaki içerik:

Starlink, Akıllı Telefonlarda Yerini Alıyor: İşte Beklenen Özellikler!

e
sv

OLED Ekran Teknolojisiyle Donatılan iPad Air ve iPad Mini Yakında Tanıtılabilir!

9 okunma — 12 Ekim 2023 17:46
Apple, iPad serisinin bütçe dostu seçenekleri olan iPad Air ve iPad Mini için OLED ekran versiyonları üzerinde çalışmalara başladı. Ancak bu yeniliklerin hemen piyasaya sürülmesi beklenmiyor. İşte bu konudaki son bilgiler.
oled ekran teknolojisiyle donatilan ipad air ve ipad mini yakinda tanitilabilir10160

Apple’ın tablet segmentinde 2024’te önemli yeniliklere imza atması bekleniyor. Son raporlara göre, bu yeniliklerden en dikkat çekeni OLED ekran teknolojisi olacak. Ancak bu gelişme yalnızca iPad Pro ile sınırlı kalmayabilir. Omdia’nın son açıklamalarına göre, şirket aynı zamanda iPad Air ve iPad Mini için de OLED ekran seçenekleri üzerinde çalışıyor.

iPad Air ve iPad Mini OLED Ekranla Geliyor

Mevcut iPad Pro modeli, özellikle kamera ve ekran yükseltmeleri dikkate alındığında, son yıllarda büyük bir değişiklik yaşamamıştı. Ancak 2024’te tanıtılması beklenen yeni nesil iPad Pro, 2018’den bu yana en büyük değişikliklerden birini getirecek gibi görünüyor. Özellikle OLED ekran, bu değişikliklerin başında yer alacak. Omdia’nın raporuna göre Apple, OLED teknolojisini iPad Air ve iPad Mini‘ye de taşımayı planlıyor.

Apple’ın bu OLED ekran panelleri için LG, Samsung ve bazı Çinli üreticilerle görüşmelerde bulunduğu söyleniyor, ancak hangi tedarikçiyle anlaşma yapacağına henüz karar verilmedi. 2024’te OLED ekranlı iPad Pro’nun piyasaya sürülmesi beklenirken, iPad Air ve Mini’nin OLED versiyonlarının 2026’da tanıtılması olası. Apple, bu gelişmiş ekran teknolojisini standart tablet modellerine entegre etme konusunda nihai bir kararını vermiş gibi görünmüyor.

OLED Ekran Teknolojisiyle Donatılan iPad Air ve iPad Mini Yakında Tanıtılabilir!

Yani, OLED ekranlı iPad Pro’nun piyasadaki performansına göre, Apple’ın diğer tablet modelleri için yol haritasını yeniden değerlendirebileceğini söyleyebiliriz. OLED ekran teknolojisine sahip iPad Mini ve Air hakkında şu an bilinenler bu kadar.

Diğer yandan, yaklaşan yedinci nesil iPad Mini ve altıncı nesil iPad Air’in, özellikle yeni işlemcilerle sınırlı küçük güncellemeler getireceği de belirtiliyor. En radikal değişikliklerin, OLED ekranlı modellere saklandığı anlaşılıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli