Netflix Abonelik Ücretlerine Zam Geliyor: Yeni Fiyatlar Yakında Açıklanacak!

Netflix, Hollywood grevinin etkilerini telafi etmek adına reklamsız abonelik planlarında fiyat artışına gidiyor. Oyuncuların grevi sonrası maliyetlerin artmasının bu kararda etkili olduğu düşünülüyor.

Netflix Abonelik Ücretlerine Zam Geliyor: Yeni Fiyatlar Yakında Açıklanacak!

Netflix, Hollywood grevlerinin maliyetleri üzerindeki etkisi nedeniyle global fiyat artışını değerlendiriyor. Amerika Yazarlar Birliği'nin stüdyolarla yaptığı geçici anlaşma ve Screen Actors Guild'in grev sonrası stüdyolarla başladığı görüşmeler, fiyat artışının zamanlamasını etkileyebilir.

Yaklaşan fiyat artışı!

Fiyat artışı, önce Amerika ve Kanada'da gerçekleşecekken, diğer ülkelerde de bu artışın sırayla uygulanması bekleniyor. Ancak Netflix'in ne kadar zam yapacağı ya da bu değişikliği ne zaman hayata geçireceği hakkında şu an için kesin bir bilgi bulunmamakta.

Hatırlanacağı üzere Netflix, Eylül ayının başında Türkiye'de fiyatlarını güncellemişti. Standart kalitede tek cihaz için sunulan temel paketin fiyatı aylık 100 TL'ye çıkarıldı. Ultra HD kalitede dört cihaza kadar izleme olanağı sunan premium paket içinse kullanıcıların aylık 200 TL ödemesi gerekmekte. Bu gelişmeler ışığında, yakın zamanda bir diğer fiyat güncellemesi olup olmayacağı merak konusu.