Meta, Threads İçin Web Sürümü Bu Hafta Başlatıyor

Meta'nın yakın zamanda piyasaya sürdüğü, Twitter, X'e rakip olan Threads için yaklaşan yeni bir platform hakkında iç bilgi sağladı. Wall Street Journal, Meta'nın X'in rakibi Threads için web sürümünü başlatmaya hazırlandığını bildirdi.

Meta, Threads İçin Web Sürümü Bu Hafta Başlatıyor

Threads'in piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanıcılar masaüstü kullanıcılarının yeni metin tabanlı sosyal medya platformundan faydalanmalarını sağlayacak bir web sürümü istiyor. Threads, kullanıcı sayısı bakımından son derece popüler olmasına rağmen, azalan bir kullanıcı tabanıyla bir durgunluk yaşıyor. Bu durum, yetersiz özelliklere bağlanabilir.

Örneğin, Threads şu anda bir arama özelliğine sahip değil, çünkü kullanıcılar şu an sadece diğer kullanıcıları arayabiliyor, belirli içerik veya gönderileri değil.

Kitlesel kabulü engelleyen bir diğer özellik ise bir web sürümünün eksikliğidir, ancak Wall Street Journal'a göre bu hafta başında bir web sürümü başlatılacak. Özellikle Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Ağustos başında bir web sürümünün "önümüzdeki birkaç hafta içinde" geleceğini açıklamıştı, bu da WSJ'nin iddia ettiği zamanlamayla örtüşüyor.

Ancak yayın, "başlatma planlarının nihai olmadığını ve değişebileceğini" belirtiyor. Ayrıca, Instagram'ın başı Adam Mosseri, geçen hafta bir Threads web sürümünün "bir hafta veya iki hafta" süresince iç testlerden geçtiğini, ancak kamuya sunulmadan önce "biraz çalışmaya ihtiyaç duyduğunu" açıkladı.