IOS 17.0.3 Güncellemesi Yayınlandı: IPhone 15 Pro'nun Aşırı Isınma Sorununa Son Verildi!
Samsung, AMD ile GPU Ortaklığına Son Vermeyi Düşünüyor

Sıradaki içerik:

Samsung, AMD ile GPU Ortaklığına Son Vermeyi Düşünüyor

e
sv

iOS 17.0.3 Güncellemesi Yayınlandı: iPhone 15 Pro’nun Aşırı Isınma Sorununa Son Verildi!

14 okunma — 05 Ekim 2023 14:25
Apple, iPhone 15 Pro kullanıcılarının karşılaştığı aşırı ısınma sorununu ele alarak, bu problemi gidermek için iOS 17.0.3 güncellemesini kullanıcılara sundu.
ios 17.0.3 guncellemesi yayinlandi iphone 15 pronun asiri isinma sorununa son verildi9426

Apple, iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu kabul ederek, titanyum kasayla bir ilgisi olmadığını ve iOS 17’deki bir hata nedeniyle bu sorunun ortaya çıktığını belirtti. Şirket, iOS 17.0.3 güncellemesi ile bu sorunu çözeceği taahhüdünde bulunmuştu ve nihayet beklenen güncelleme kullanıcılara sunuldu. iOS 17.0.3 sürümü, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max‘teki aşırı ısınma sorununu ortadan kaldırdı.

Aşırı Isınma Sorununa Çözüm Geldi

Apple, bugün yayınladığı iOS 17.0.3 güncellemesini, yapı numarası 21A360 ile kullanıcılara sundu. Bu güncelleme, iPhone 15 Pro’nun karşılaştığı ısınma sorununu ele alıyor ve iOS 17 ile uyumlu tüm iPhone modelleri için mevcut. Güncelleme notlarına göre, iPhone’un beklenmedik bir şekilde aşırı ısınmasına yol açan sorunun yanı sıra diğer önemli hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri de bulunuyor.

iOS 17.0.3 Güncellemesi Yayınlandı: iPhone 15 Pro'nun Aşırı Isınma Sorununa Son Verildi!

Birçok kullanıcı, yeni iPhone’ların aşırı ısınma sebebinin titanyum kasa olduğunu düşünüyordu. Ancak Apple, yeni titanyum tasarımının, paslanmaz çelikten yapılmış önceki iPhone modellerine kıyasla daha üstün bir ısı dağıtımı sağladığını belirtti. Sorunun ana kaynağının bazı üçüncü parti uygulamalar olduğu belirlendi ve bu uygulamaların birçoğu güncellendi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli