Instagram'da Yorumlar Artık Hikayelerde!

Instagram, kullanıcıların gönderilere ve videolara gelen yorumları hikayelerde paylaşmalarını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı.

Instagram'da Yorumlar Artık Hikayelerde!

İçerik oluşturucuları, alınan yorumları artık doğrudan hikayelerinde paylaşabilecek. Bu yenilik sayesinde, kullanıcılar ve içerik oluşturucuları alınan geri dönüşleri daha geniş bir kitleyle hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilecek. Instagram CEO'su Adam Mosseri, bu özelliği tanıtarak içerik oluşturucularının alakalı ve dikkat çekici yorumları öne çıkarmalarını hedeflediklerini belirtti.

Yorumların hikayelerde paylaşılabilmesi için, yorumu sağa kaydırıp beliren hikayeye ekle ikonuna basmak yeterli olacak. Yorum, hikayede, orijinal gönderiyle birlikte gösterilecek. Aynı zamanda yorumların yanında yeni bir ”+” ikonu da göze çarpacak.

Instagram, İçerik Oluşturucular İçin Sürekli Yenilikler Sunuyor

Bu özellik, Instagram’ın kullanıcıların ve hayranların etkileşimini artırmak için yaptığı yeniliklerden sadece biri. Önceden platform, "Kendinizi Ekleyin" etiketi ile kullanıcıların ve içerik oluşturucuların oluşturduğu Reels’leri diğer kullanıcılara önermesini sağlamıştı. Şirket, bu özelliği ile içerik oluşturucuların hayran yapımı Reels içeriklerini öne çıkarabileceğini belirtti.

Instagram'ın bu yeni yorum paylaşma özelliği şu an sınırlı kullanıcılarda test ediliyor gibi görünse de, kısa bir süre içinde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Şirket, içerik oluşturucularının platformdan daha fazla gelir elde etmelerine yardımcı olmak için sürekli olarak yeni özellikler ve güncellemeler üzerinde çalışıyor.