Inside Out 2: 2024'ün En İyi Gişe Açılışı
Joey King’in En İyi Film ve Dizileri

Sıradaki içerik:

Joey King’in En İyi Film ve Dizileri

e
sv

Inside Out 2: 2024’ün En İyi Gişe Açılışı

42 okunma — 19 Haziran 2024 23:47
Inside Out 2, 2024'ün en iyi gişe açılışını yaparak Disney'in yüzünü güldürdü. Kuzey Amerika'da 154.2 milyon, dünya genelinde 300 milyon dolar hasılat elde etti.
inside out 2 2024un en iyi gise acilisi12291

Bu hafta vizyona giren Inside Out 2, sinemaseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. 2015 yılında çıkan ve büyük başarı elde eden Inside Out (Ters Yüz)‘un devam filmi, beklentilerin de ötesinde bir açılış yaparak 2024’ün en iyi gişe açılışını gerçekleştirdi.

İlk Hafta Sonu Hasılat Rakamları

Inside Out 2, vizyondaki ilk hafta sonunda Kuzey Amerika’da 154.2 milyon dolar hasılat yaparak dikkat çekti. Dünya genelinde ise film 300 milyon dolar hasılata ulaşarak büyük bir başarıya imza attı. Bu sonuçlarla, Dune Part Two‘yu geride bırakarak yılın en iyi açılışını gerçekleştirdi.

BölgeHasılat
Kuzey Amerika154.2 milyon dolar
Dünya Genelinde300 milyon dolar

Sinemaseverlerden Tam Not

Sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılanan Inside Out 2, hafta içi günlerde bile yüksek hasılat rakamlarına ulaşarak başarısını sürdürüyor. Pixar’ın yıllar sonra yeniden bir hit filme imza attığı görülüyor.

Disney’in Yüzü Güldü

Inside Out 2‘nin yakaladığı bu başarı, Disney’in son dönemde yaşadığı sıkıntılı süreci de tersine çevirdi. Son dönemde hayal kırıklığı yaratan Pixar ve Disney filmleri sonrası, bu başarı stüdyonun yüzünü güldürdü. Inside Out 2‘nin başarısıyla birlikte, Disney’in yeniden güçlü bir konuma gelmesi bekleniyor.

Gelecek Vizyon: Deadpool & Wolverine

Disney’in gişedeki hakimiyetinin devam edeceği görülüyor. Önümüzdeki ay vizyona girecek olan Deadpool & Wolverine filminin de gişede büyük bir başarı yakalaması bekleniyor. Gelen son rakamlar, yeni Deadpool filminin tam bir gişe canavarı olacağını gösteriyor.

Inside Out 2’nin bu büyük başarısı, hem sinemaseverleri hem de Disney’i mutlu etti. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli