Honda Marine, Yeni BF350 V8 Dıştan Takmalı Motorunu Tanıttı!
Samsung, Bulut Oyunlarına Adım Atıyor: İşte Beklenen Detaylar!

Sıradaki içerik:

Samsung, Bulut Oyunlarına Adım Atıyor: İşte Beklenen Detaylar!

e
sv

Honda Marine, Yeni BF350 V8 Dıştan Takmalı Motorunu Tanıttı!

17 okunma — 04 Ekim 2023 12:20
Honda Marine, teknolojik ilerlemelerle donatılmış yeni nesil V8 dıştan takmalı motoru BF350'yi tanıttı. Bu motor, 350 HP kapasitesiyle Honda'nın deniz motorları serisinde şimdiye kadar sunulan en yüksek performansı vaat ediyor.
honda marine yeni bf350 v8 distan takmali motorunu tanitti9324

21 Eylül’de İtalya’nın Cenova şehrinde düzenlenen Cenova Uluslararası Boat Show’da dünya prömiyerini yapan BF350, denizcilik dünyasının ilgisini çekmeyi başardı. Honda, bu yeni modeliyle birlikte hem performans hem de dayanıklılıkta yepyeni bir standart belirlemeyi hedefliyor.

350 beygir gücündeki bu etkileyici motor, Anadolu Motor tarafından Türkiye pazarına getirilecek. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Türkiye’de denizcilik tutkunlarıyla buluşması beklenen BF350, yüksek performansı, dayanıklılığı ve teknolojik özellikleriyle fark yaratmayı hedefliyor.

Honda’nın Güç Abidesi: BF350

Honda’nın V8 dıştan takmalı motoru BF350 (350 HP), VTEC™ (Değişken Zamanlamalı Supap Kontrol Sistemi) teknolojisiyle sektörde yeni bir dönemi başlatıyor. Bu motor; üstün performans, minimum ses ve titreşim seviyeleri ile deniz severlere mükemmel bir sürüş deneyimi vadediyor.

BF350, 60 derece açılı, 5 litre silindir hacmine sahip olan V8 motorla denizcilikte yeni bir standart belirliyor. BLAST™ (Düşük Hızlarda Güçlendirilmiş Tork) özelliği sayesinde ani ve kuvvetli hızlanmalarıyla dikkat çekerken, sabit hızlarda çalışırken ECOmo teknolojisi yakıt tüketimini azaltma kapasitesine sahip. VTEC™ teknolojisi ise ekstra güç gerektiğinde her RPM aralığında sürüşü optimize ederek üstün bir performans, tork ve verimlilik sunuyor.

Honda Marine, Yeni BF350 V8 Dıştan Takmalı Motorunu Tanıttı!

BF350, ayrıca Cruise Control (Hız Sabitleyici Sistem), Tilt Limit ve Trim Support (Trim Desteği) gibi kullanıcı dostu özelliklerle donatıldı. Cruise Control sistemi, kullanıcının seyir hızını ekrandan seçmesini ve ayarlamasını mümkün kılıyor. Tilt limit sistemi, yanaşma sırasında potansiyel hasarı engelleyerek motoru önceden belirlenen trim açısına kadar kaldırıyor. Trim Support ise suyun oksijen seviyelerini ölçen entegre O2 sensörü ile yanma verimini optimize ederek yakıt tasarrufu sağlıyor.

BF350 kontrol ünitesi, motorun beyni olarak nitelendirilebilir. Bu ünite, IST (Akıllı Vites Değiştirme ve Gaz Kelebeği) özelliğiyle donatılmış olup, birden fazla motorun tek bir kumanda ile kontrol edilmesine olanak tanır.

Tasarım açısından da Honda, BF350 ile fark yaratıyor. Suya uyum sağlayan şık silueti, ya da akvamarin gümüşü ve grand prix beyazı renk seçenekleriyle dikkat çeken motor, üç boyutlu krom kaplama logosu ve modern tasarımıyla denizcilik estetiğine yeni bir soluk getiriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli