GoPro Hero 12 Black Tasarımı, Ana Özellikleri, Fiyatı Resmi Lansmandan Önce Sızdı

Macera tutkunları ve fotoğrafçılar arasında oldukça popüler olan GoPro, kompakt tasarımı, dayanıklılığı ve etkileyici görüntü stabilizasyonu ile tanınır. Bu özellikler, cihazı her yere götürmek için ideal kılar.

GoPro Hero 12 Black Tasarımı, Ana Özellikleri, Fiyatı Resmi Lansmandan Önce Sızdı

Marka, geçen yıl Eylül ayında Hero 11 serisini duyurdu, bu da yakında bir halefinin geleceği anlamına geliyor. Sonraki nesil cihazın adının GoPro Hero 12 Black olması bekleniyor. Resmi lansmandan önce, cihazın detayları, sızıntı uzmanı Roland Quandt sayesinde internette ortaya çıktı.

GoPro Hero 12 Black'in sızdırılan ana detayları:

GoPro Hero 12 Black, önceki modeline göre küçük kozmetik değişikliklerle gelecek. Hero 11 Black ile aynı boyutlarda ve kompakt bir tasarıma sahip. İki cihaz arasında belirgin bir fark, yaklaşmakta olan modelin gövde malzemesinde düz Siyah renge kıyasla küçük Mavi renkli beneklerin bulunması. Raporda, aksiyon kamerasının arkada 2,27 inç ana ekranı ve ön tarafta 1,4 inç ekranı koruyacağı belirtiliyor.

Rapora göre, GoPro Hero 12 Black, önceki modeli gibi 27MP 1/1.9 inç kamera sensörüne sahip olacak. Video ekran yakalama ise 24.7MP ile sınırlı olacak. Bu özellikle kullanıcılar 8 ve 10-bit ayarlarda çekim yapabilecekler. Aksiyon kamerası, HDR desteğiyle birlikte 60fps'de 5.3K video kaydını destekleyecek. HyperSmooth 6.0 stabilizasyon, Horizon Lock, HyperView, HyperSmooth AutoBoost ve daha fazlası gibi özellikleri içerecek.

GoPro Hero 12 Black, raporlara göre aynı 1,720mAh Enduro pili ile çalışacak, ancak önceki modeline kıyasla 5.3K'da 60fps'de çekim yaparken 70 dakikaya kadar biraz daha uzun kullanım sunacak. FHD videoların çekimi 2,5 saat sürecek.

GoPro Hero 12 Black'in 13 Eylül'de satın alınabileceği belirtiliyor ve cihazın fiyat etiketinin 450 Euro olması bekleniyor.