Google Pixel 8 Pro Ekranında Renk Sorunları: Kullanıcılardan şikayet Yağıyor!
Huawei, Çin pazarında iPhone’un önüne geçerek lider oldu

Sıradaki içerik:

Huawei, Çin pazarında iPhone’un önüne geçerek lider oldu

e
sv

Google Pixel 8 Pro ekranında renk sorunları: Kullanıcılardan şikayet yağıyor!

16 okunma — 17 Ekim 2023 21:23
Google'ın yeni amiral gemisi telefonu Pixel 8 Pro, kullanıcılar arasında her zaman açık ekran modunda görünen pembe veya sarı renkli yazılar sorunu ile karşı karşıya.
google pixel 8 pro ekraninda renk sorunlari kullanicilardan sikayet yagiyor10609

Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 8 Pro, bazı kullanıcılar tarafından ekranda renk bozulması sorunuyla karşı karşıya. AOD (Always On Display) özelliği etkinleştirildiğinde bazı metinlerin pembe ya da sarı renkte belirdiği belirtiliyor.

AOD’da renk bozukluğu sorunu

Pixel 8 Pro’nun AOD modu, birçok kullanıcı için renk değişikliğiyle karşı karşıya. Sorun, ekranın genelinde değil, yalnızca belirli metin kısımlarında meydana geliyor. Ekran aktif hale getirildiğinde, bu renk bozulması sorununun kaybolduğu ve her şeyin normale döndüğü belirtiliyor. Kullanıcıların bazıları, bu sorunun özellikle az ışıklı ortamlarda daha belirgin hale geldiğini ifade ediyor.

google pixel 8 pro ekraninda renk sorunlari kullanicilardan sikayet yagiyor

Bu problem, hem Android 14 QPR1‘nin kararlı sürümünde hem de beta sürümünde yaşanıyor. Bu, donanımsal bir sorun olabileceğini gösteriyor, ancak yazılımsal bir güncellemeyle de düzeltilebilecek bir durum olabilir. Google bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli