Gmail, Temel HTML Sürümünü Kaldırıyor: İşte Detaylar
Huawei Eyewear 2, Güçlü Ses ve Yenilikçi Özelliklerle Geliyor

Sıradaki içerik:

Huawei Eyewear 2, Güçlü Ses ve Yenilikçi Özelliklerle Geliyor

e
sv

Gmail, Temel HTML Sürümünü Kaldırıyor: İşte Detaylar

31 okunma — 26 Eylül 2023 17:06
Google, Gmail'in Temel HTML versiyonunu yakında sonlandıracak bir değişikliği duyurdu. Bu karar, özellikle görme engelli kullanıcılar için bazı zorluklara neden olabilir.
gmail temel html surumunu kaldiriyor iste detaylar8673

Google, 2024’ün Ocak ayında Gmail’in temel HTML sürümünü kaldırarak daha modern bir versiyona geçiş yapmayı planlıyor. Bu değişiklik, yakın zamanda Gmail destek sayfalarında bazı dikkatli kullanıcılar tarafından keşfedildi.

Google, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “2024’ün Ocak ayına kadar kullanıcılar, Gmail’i tarayıcıları üzerinden Temel HTML modunda görüntülemeye devam edebilirler. Ancak bu tarihten itibaren, Gmail otomatik olarak Standart modda çalışacak.” dedi.

Bir Google temsilcisi, The Register’a verdiği demeçte, Temel HTML sürümünün, eski bir Gmail versiyonu olduğunu ve modern Gmail özelliklerinin tamamını barındırmadığını dile getirdi. Ancak bu kararın, özellikle bazı engelli kullanıcılar arasında olumsuz tepkilere yol açtığı görülüyor.

Görme engelli birçok kullanıcının, ekran okuyucu yazılımlarının daha iyi çalıştığı Temel HTML sürümünü tercih ettiği biliniyor. HTML sürümü, basit yapısıyla yardımcı teknolojilere daha uygun bir deneyim sunuyor.

Son aylarda Google’ın, kullanıcıları temel HTML versiyonuna erişmekten caydırmak için bazı adımlar attığı ve bu değişikliklerin yaklaşmakta olan bu büyük değişikliğin işaretleri olduğu belirtiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli