GeForce Now'da Fiyat Artışı: Türkiye Bu Zamdan Etkilenecek Mi?
iOS 17.1 Yayın Tarihi Açıklandı: İşte Beklenen Özellikler ve Yenilikler

Sıradaki içerik:

iOS 17.1 Yayın Tarihi Açıklandı: İşte Beklenen Özellikler ve Yenilikler

e
sv

GeForce Now’da Fiyat Artışı: Türkiye Bu Zamdan Etkilenecek mi?

17 okunma — 15 Ekim 2023 15:34
Nvidia'nın popüler bulut oyun platformu GeForce Now, fiyat artışı ile tekrar gündemde. Bugün, Nvidia belirli bölgeler için abonelik fiyatlarındaki artışı resmi olarak açıkladı.
geforce nowda fiyat artisi turkiye bu zamdan etkilenecek mi10404

Nvidia‘nın Turkcell ile birlikte Türkiye’de sunduğu bulut tabanlı oyun platformu GeForce Now, yakın zamanda fiyatlarını artırmıştı. Şimdi de Nvidia, bu oyun streaming hizmeti için global fiyat artışı yapacağını açıkladı. Peki bu fiyat artışı hangi bölgeleri etkileyecek? İşte detaylar.

GeForce Now Üyelik Fiyatlarına Zam Geliyor

Nvidia’nın yaptığı açıklamaya göre, GeForce Now‘ın abonelik fiyatları kademe bazında ciddi bir artış gösterecek. 1 Kasım itibariyle yürürlüğe girecek bu zamlar, Kanada’daki oyuncular için 6 dolarlık, İngiltere’deki oyuncular içinse 2 poundluk bir artış anlamına geliyor. Avrupa’da, fiyatlar 1 ila 2 euro arasında bir artış gösterecek. Temel abonelik fiyatı 10,99 eurodan yükselecekken, Ultimate aboneliğin fiyatı 20 eurodan 22 euroya çıkartılacak.

Yakın zamanda GeForce Now hediye kartlarına bir fiyat güncellemesi gelecek. 1 Kasım tarihi bu değişiklik için belirlenmiş durumda. Ancak önceden alınmış kartlar eski fiyatları üzerinden geçerli olmaya devam edecek.

GeForce Now'da Fiyat Artışı: Türkiye Bu Zamdan Etkilenecek mi?

Peki, Türkiye’de fiyatlar ne olacak?

1 Kasım’dan itibaren yapılacak fiyatlandırma güncellemesi, Nvidia’ya göre Kanada, İngiltere, Euro Bölgesi, İsveç, Norveç, Danimarka, Çekya ve Polonya gibi ülkeleri kapsayacak. Fakat bu durum, Türkiye’deki fiyatları nasıl etkileyecek? Game+, Türkiye’de zaten son zamanlarda fiyat güncellemesi aldığı için bu global zammın ülkemizde direkt bir etkisi olması beklenmiyor. Ancak bu bilgi kesinlik kazanmadı.

GeForce Now, Türkiye’de Game+ adıyla hizmet veriyor ve son dönemde fiyat artışı yaşandı. Son yapılan zamla birlikte 1 Aylık Game+ aboneliği fiyatı 140TL’den 190TL’ye çıkarken, 3 aylık paket 520TL‘den 790TL‘ye yükseltildi. 6 Aylık ve 12 Aylık aboneliklerin fiyatları da sırasıyla 760TL ve 1.380TL olarak belirlendi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli