Final Fantasy 16 PC Platformu İçin Duyuruldu
Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE Plus Avrupa Fiyatları Ortaya Çıktı

Sıradaki içerik:

Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE Plus Avrupa Fiyatları Ortaya Çıktı

e
sv

Final Fantasy 16 PC Platformu İçin Duyuruldu

40 okunma — 04 Eylül 2023 19:21
Aksiyon-RPG türündeki popüler oyun Final Fantasy 16'nın PC için geliştirildiği Square Enix tarafından resmen açıklandı. Ayrıca oyun için iki yeni DLC paketi de geliyor.
final fantasy 16 pc platformu icin duyuruldu7185

PC platformundaki Final Fantasy severlere müjdeli bir haber Square Enix’den geldi. Oyun devi, Final Fantasy serisinin son halkası olan Final Fantasy XVI’nın PC platformuna geleceğini resmi olarak duyurdu. Bu önemli bilgi, X (eskiden Twitter) üzerindeki resmi Final Fantasy hesabından oyunun yapımcısı Naoki Yoshida tarafından paylaşıldı.

PC için Final Fantasy 16 Ne Zaman Çıkıyor?

Henüz Final Fantasy 16‘nın PC versiyonu için kesin bir çıkış tarihi paylaşılmamış olsa da 2023 yılı içerisinde daha fazla detayın paylaşılacağı belirtildi. Yoshida, duyuru sırasında “Final Fantasy 16, PlayStation 5 için özel olarak sunulmuştu. Ancak birçok oyuncunun bu oyunu PC’de de görmek istediğini biliyoruz. Bu nedenle PC için geliştirme sürecimizin devam ettiğini sizlere duyurmak istiyorum.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Final Fantasy 16 PC Platformu İçin Duyuruldu

Yoshida, oyunun PlayStation 5 versiyonu için hazırlanan iki yeni DLC paketi üzerinde de çalıştıklarını ifade etti. Her iki DLC paketi ve PC versiyonu hakkında daha fazla bilginin yıl sonuna kadar paylaşılacağı belirtildi. Oyunun yapımcısı daha önce, oyunun PC sürümünü optimize etmenin oldukça zorlayıcı olabileceğini ve bunun zaman alabileceğini belirtmişti. Bu nedenle, Final Fantasy 16‘nın bu yıl içinde piyasaya sürülmesi durumunda, PC sürümünün gelecek yılın ortasına kadar beklemesi gerektiğini düşünmek mantıklı olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli