Facebook Messenger kullanmak istemiyor musunuz? Denemek için 10 Alternatif

Facebook Messenger, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir, ancak eleştirisi olmadan değildir. Bu yüzden Facebook Messenger için en iyi alternatifleri bulduk.

Bazı insanlar Facebook'a bağlı herhangi bir şeyi kullanarak nefret ediyor. Diğerleri, hepsi Facebook'a ait olan Instagram, WhatsApp ve Facebook Messenger arasındaki bağlantıdan etkilenmezler. Her iki durumda da, bu Messenger alternatiflerinden birinin sizin için çalışması gerekir.

1. Telgraf

Telegram, Facebook Messenger, WhatsApp ve diğer tüm ana mesajlaşma uygulamalarına en iyi alternatiflerden biri olarak ortaya çıkmıştır. İstemci tarafı kodu açık kaynaklıdır; Sunucu tarafı kodu tescillidir.

Reklamları, hikayeleri ve aktif durumları içeren, insanları rahatsız eden Facebook Messenger'ın en kötü bölümlerinin çoğunu ayırıyor.

Olumsuz tarafı, bazı uzmanlar uygulamayı uçtan uca şifrelemeye sezgisel olmayan yaklaşımı nedeniyle eleştirdiler. Yalnızca gizli sohbetlerde varsayılan olarak etkindir. Telegram'ın özel tasarım şifreleme protokolünü çevreleyen endişeler de var; Uzmanlar genellikle güvenilmez olduğu için eleştiriyorlar.

 

Telegram tüm büyük işletim sistemlerinde ve web üzerinden kullanılabilir.

2. Facebook Messenger Lite

İnsanların Facebook Messenger'dan ayrılmasının başka bir yaygın nedeni de performansı. Pilinize yüksek bir yük yükler, web verilerini yer ve daha az miktarda RAM bulunan telefonlarda yavaşlar.

Ana Messenger özelliklerinin çoğu Lite sürümünde bulunur, ancak uygulamanın dosya boyutu daha küçüktür ve daha az veri kullanır.

En önemli eksik özellik görüntülü görüşmedir. Ayrıca animasyonlu GIF veya çıkartma yoktur ve Messenger Lite kullanarak konumunuzu paylaşamazsınız.

 

İndir: Android için Facebook Messenger Lite | iOS (Ücretsiz)

3. Slack

Durumunuz için doğru Messenger alternatifi olan karar vermenin çoğu, Facebook uygulamasını nasıl kullandığınıza bağlıdır. Örneğin, Messenger'ı iş arkadaşlarınızla iletişim kurmanın bir yolu olarak kullanıyorsanız, bunun yerine Slack'e göz atmanız gerekir.

Slack kullanımı ücretsizdir, ancak ücretli sürüme kıyasla bazı kısıtlamalar var. Bununla birlikte, yine de 10.000 aranabilir mesaj, 10 uygulama entegrasyonu ve bire bir video görüşmesi için destek alıyorsunuz.

 

Ücretli lisanslar 6,67 $ / kişi / ay ile başlar.

4. SMS

Facebook Messenger'da gerçekleştirdiğiniz temel görevleri düşünün. Çoğu insan için, sadece arkadaşlarınıza ve ailenize metin tabanlı mesajlar gönderiyor.

Bu, kullanım durumunuzu açıklarsa, SMS’e geri dönmeye değer olabilir. Herkesin bir telefon numarası vardır, bu nedenle Telegram ve Slack gibi diğer hizmetlerden farklı olarak (başkalarının hesap sahibi olmasını gerektirir) hemen hemen herkes erişebilir.

Ve unutmayın, birçok operatör sınırsız ücretsiz kısa mesaj sunar, bu nedenle daha geleneksel yaklaşıma geri dönmeniz size zaman kazandırmaz.

 

5. IM +

Benzeri bir deneyim istiyorsanız, IM + kesinlikle Facebook Messenger'a en iyi alternatiftir.

IM + bir Facebook Messenger istemcisidir, yani Facebook hesabınızı ekleyebilir ve uygulamayı Facebook Messenger kişilerinize göndermek için kullanabilirsiniz. Ancak, uygulama aynı zamanda Yahoo Messenger, AIM, ICQ, Jabber ve daha fazlası ile birlikte çalışır. Anlık mesajlaşma servis sağlayıcınız için tek adres.

Uygulamayı Android ve iOS'ta kullanabilirsiniz, ayrıca bir tarayıcı çubuğu da vardır, böylece tarama deneyiminizi kesintiye uğratmadan mesajlarınızın üstünde kalabilirsiniz.

6. Jitsi

Video görüşmeleri yapmak için çoğunlukla Facebook Messenger kullanıyorsanız, Jitsi'ye bakın.

Jitsi, kullanımı kolay bir video görüşme servisidir. Kalabalıktan sıyrılmasına yardımcı olacak birkaç önemli özelliğe sahiptir. Bu özellikler arasında şifreli aramalar, açık kaynak kodları ve belki de en önemlisi anonimlik bulunur. Siz (veya arayan diğer arkadaşlarınız) bir görüşme yapmak veya görüşmeye katılmak için bir hesap oluşturmanız gerekmez.

Jitsi web, Android ve iOS'ta mevcuttur.

7. Swipe For Facebook

Facebook için kaydırın başka bir Facebook Messenger istemcisi. Ne yazık ki, yalnızca Android'de kullanılabilir; iOS sürümü yok.

Listemizdeki diğer uygulamaların aksine, Kaydırma hem Facebook'a hem de Facebook Messenger'a erişim sağlar. Bu makalenin kapsamı dışındadır, ancak resmi Facebook uygulamasının şişkinlik, spam bildirimleri ve gereksiz özelliklerle ilgili kendi sorunları olduğunu söylemek yeterlidir - bu nedenle Swipe iki taşı bir taşla öldürebilir.

Pilinizle kolaydır, resim içinde resim görüntülü aramaları destekler, canlı Android ana ekran widget'ları sunar ve Messenger sohbet kafalarını destekler.

İndir: Swipe For Facebook (Ücretsiz)

8. Threema

 

Gizliliğe değer veriyorsanız, Threema şiddetle tavsiye edilen bir Messenger alternatifidir.

Kaydolduktan hemen sonra bazı farklılıklar göreceksiniz. Örneğin, bir hesap oluşturmak için telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girmeniz gerekmez. Bunun yerine, sistem benzersiz bir şekilde üretilen Threema ID numarasına güveniyor.

Ek olarak, Threema kişilerinize erişim gerektirmez, reklam içermez ve sınıfının en iyisi şifreleme sunar. Ve Threema bir İsviçre şirketi olduğu için, ülkenin katı gizlilik yasalarına tabidir. ABD'deki daha zayıf yasalara karşı savunmasız değil.

Tüm olağan özellikler (görüntülü arama, görüntü / video paylaşımı, grup sohbetleri, çoklu temalar vb.) Mevcuttur.

Threema ücretsiz değil. Bunun yerine, 2,99 $ bir kerelik ödeme yapmanız gerekir.

9. Pidgin

Pidgin IM + gibi. Uygulama, birden fazla servise bağlanmanıza olanak sağlayan bir Messenger istemcisidir, böylece tüm sosyal medya kişileriniz için tek ve merkezi bir hub sağlar.

Facebook Messenger yerel olarak desteklenmemektedir, ancak gerekli üçüncü taraf eklentisini kurmak hızlı ve kolaydır. Pidgin'in desteklediği yerel IM uygulamaları Bonjour, Gadu-Gadu, Groupwise, IRC, SILC, SIMPLE, Sametime, XMPP ve Zephyr'dir.

Pidgin Windows, Mac ve Linux'ta mevcuttur.

10. Wafer Messenger

Gofret Messenger, gelen kutusu GIF, çıkartma ve animasyonların sürekli koşuşturması olan herkes için mükemmel bir Facebook Messenger alternatifidir.

Uygulama, metinleri, eskizleri, etiketleri, resimleri, videoları ve sesi tek bir mesajda birleştirmenize olanak tanır. Yaratıcı olmak istiyorsanız, Wafer Messenger tam size göre.

Wafer Messenger ayrıca canlı ses efektleri, anketler ve anketler için destek ve işbirlikçi mesajlar sunar (insanlar benzersiz tasarımlarınızı kullanabilir ve bunlara ekleyebilir).

Şirket, özel bilgilerinizi veya anahtar kelimelerinizi kaydetmemeyi vaat ediyor ve reklam göstermiyor.

Facebook Messenger için daha fazla alternatif

Bu makalede incelediğimiz Facebook Messenger alternatifleri ve müşterileri, Facebook Messenger deneyiminin en az bir bölümünü çoğaltma veya geliştirme konusunda harika bir iş çıkarmaktadır.