Eski akıllı telefonunuzu yeniden kullanmanın 11 yolu

Eski tozlu akıllı telefon çekmecesi ile ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Gezegene bir iyilik yap ve onları atma. Satmayı planlamıyorsanız, onları iyi kullanın!

Akıllı telefonunuzu çalar saat olarak kullanma

Eski akıllı telefonunuzda arada sırada bulunan oyunları idare edecek kadar RAM yoksa, o zaman başucu saati olarak kullanabilirsiniz. Kendinize güzel bir saat uygulaması edinin ve basit bir cep telefonu standında birkaç dolar harcayın ya da bir hoparlör dockuna gidin. Telefonunuzu dijital fotoğraf çerçevesine veya haber spikline de dönüştürebileceğiniz ekran ayarlarında Daydream modunu etkinleştirmeyi unutmayın.

Akıllı telefonunuzu çalar saat olarak kullanma

Eski akıllı telefon, yeni Google Ana Sayfası

Daha karmaşık bir projeye geçelim. Eski bir akıllı telefonu Google Ana Sayfasına dönüştürebilirsiniz . Ancak eski akıllı telefonunuzun biraz çalışabilmesi gerekiyor ve çok eski olmamalı. Minimum gereksinim, cihazın her Android cihazında çalışmayan “Tamam Google” komutlarını anlayabilmesidir. Ancak hepsi bu kadar değil: Cihazı kablo veya Bluetooth ile bağlamak için bir hoparlöre ihtiyacınız var.

Eski bir akıllı telefondaki Google Ana Sayfa Kurulumu: Öncelikle, Tamam Google saptama işleminin çalıştığından emin olun. Google Tercihlerine bir göz atın:  Ayarlar> Google> Ara> Ses.  Bu, Tamam Google’ı etkinleştirebileceğiniz yerdir. İdeal olarak, telefonunuz zaten Google Asistan'a erişebilir . Mevcut değilse, eski akıllı telefonunuzu Google Ana Sayfası olarak kullanamazsınız.

Devam edelim: akıllı telefon bir şarj cihazının yanı sıra bir hoparlöre de kalıcı olarak tutturulmalıdır. Sadece iki kabloyu da bağlayın, başlamak için ücretsiz. Bazı uygulamalar bu ustalık kurulumunda gayet iyi çalışıyor, ancak hepsi değil. Bazı uygulamaları manuel olarak açmanız gerekecek, diğerleri ise tüm özellikleri desteklemeyecek. Özel durumunuzda neyin işe yaradığını görmeye çalışmalısınız.

Eski bir akıllı telefonu Google Anasayfa'ya ​​dönüştürmek kolaydır.

Eski sabit hat telefonunuzu değiştirin

Uzun süredir beklediğiniz sabit telefonlara para ödemeyi kesebilirsiniz. Numarasını Google Voice hesabınıza aktarın , ardından eski akıllı telefonunuza Google Hangouts'u yükleyin. Ardından, eski akıllı telefonunuzu evde sesli aramalar ve kısa mesajlar için para vermeden kullanabilirsiniz, ancak on yıllardır sahip olduğunuz telefon numarasını tutar.

Eski sabit hat yeni bir hayat alır.

Android akıllı telefonunuzu güvenlik kamerası olarak kullanma

Eğer etrafta yatan eski bir akıllı telefon varsa, kurulmayı bekleyen harika bir ev güvenlik kameranız var. 5 dakikadan daha az bir sürede, Android için ücretsiz IP Webcam uygulamasını yükleyebilir ve anında akıllı telefonunuzdan canlı video akışını başlatabilirsiniz.

Ücretsiz canlı video, çok az reklam ile smartphone'unuzdan beslenir.

Video akışı, bilgisayarınızın web tarayıcısından veya video oynatıcısından yerel WiFi ağınız üzerinden görüntülenebilir veya yayını herhangi bir yerden görmek için bulut yayını yapma seçeneği vardır (canlı görüntüleme ücretsizdir, ancak videoların kaydedilmesi masraflıdır).

Bebek monitörüne dönüştürün

Bebek monitörleri bekleyen veya yeni bebek sahibi olan ebeveynler için idealdir. Ne yazık ki tam olarak ucuz değiller. Bu cihazlardan bazıları 50 ila 100 dolar arasındadır. Aslında bebek monitörü uygulaması yardımıyla eski bir Android akıllı telefon kullanmak daha ucuz olurdu

MP3 çalar olarak kullanın

Akış hizmetleri çağında bile MP3 dosyaları, akıllı telefonlarda müzik dinlemek için en önemli temel biçimdir. Eski akıllı telefonunuz ileri teknoloji ses çıkışı sağlıyorsa, bir mp3 çalar olarak kullanabilirsiniz (ve ayrıca Spotify gibi akış hesaplarınızı da ayarlayabilirsiniz ). Android çok çeşitli müzik çalara sahip ve hatta isterseniz iTunes arşivinizi Android ile senkronize edebilirsiniz. 

Müzik dinlemek için eski akıllı telefonları kullanabilirsiniz.

Android akıllı telefonunuzu bir dosya sunucusuna dönüştürün

Hareket halindeyken önemli verilere erişmek istiyor ancak Dropbox, Google Drive vb. Bulut hizmetlerine güvenmiyor musunuz? O zaman eski akıllı telefonunu bir sunucu olarak kullan. E-posta, FTP, Dinamik DNS veya DLNA olursa olsun - işte size yardımcı olacak bazı uygulamalar:

USB modem veya Wi-Fi etkin noktası

Sık sık seyahat ediyor ve cihazlarınızın internete erişmesini sağlamak mı istiyorsunuz? Ayrıca yeterli veri hacmine sahip bir SIM kartınız var mı? Birincil akıllı telefonunuzun pilini bir Wi-Fi hotspot yaparak boşaltmayın. Eski akıllı telefonu bunun yerine internet bağlantı noktasına indirin!

Wi-Fi etkin noktasını, Wi-Fi ağları altındaki sistem ayarlarında ayarlayabilirsiniz. Güvenli bir şifre seçin ve sonra gidin.

Eski akıllı telefonunuzu bir Wi-Fi hotspot olarak kullanın.

İki faktörlü kimlik doğrulama için akıllı telefon kullanma

Bir çevrimiçi hesap, yalnızca iki faktörlü kimlik doğrulaması kadar güvenlidir. Fakat ikinci faktör nerede üretilmeli? Kısa mesajlar bir seçenektir, ancak ana akıllı telefonunuzu seçtiğiniz durumda çoğu zaman iyi bir fikir değil. Bunun yerine, eski telefonunuzu evde bırakmak ve Google, Facebook ve hatta bankanızdan doğrulayıcı uygulamaları etkinleştirmek daha iyi bir fikirdir. Evet, yalnızca evde güvenli hesaplara giriş yapabilirsiniz, ancak bu güvenlik ihlallerinin yalnızca evde de mümkün olacağı anlamına gelir.

Akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanın

Akıllı telefonların uzaktan kumanda olarak kullanılabileceğini hepimiz biliyoruz, ancak kaçımız mevcut telefonumuzu uzaktan kumanda olarak kullanıyor? Çok az beklerdim. Ancak, yanınızda her yere götürmeniz gerekmeyen eski bir telefonunuz varsa, TV'nizin yakınında evinizde bırakarak onu daimi bir uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz.

İTunes veya tüm PC'nizi kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Aşağıda güzel bir DVD kontrol uygulaması ve Kodi / XBMC için başka bir uzaktan kumanda var. Dışarıda büyük uzaktan kumanda uygulamaları sıkıntısı çekmiyor, bu yüzden gereksinimlerinizi belirlemek için oturma odanıza bir göz atın ve ardından Play Store'u tıklayın.
 

Chromecast, akıllı telefon koruyucu

Chromecast Google için sürpriz bir hit oldu: TV'deki küçük bir çubuk ve akıllı telefonunuzdaki bir uygulama TV'nize içerik koymak için yeterli. Netflix, Spotify ve diğer birçok uygulama akışı desteklemektedir. İşin püf noktası, kontrol eden akıllı telefonun içeriği görüntülemek zorunda kalmasıdır, bu nedenle eski akıllı telefonlar da aynı derecede uygundur. Böylece ihtiyacınız olan tüm hizmetleri almak için eski akıllı telefonunuzu evde kullanabilirsiniz.

Chromecast'inizi kontrol etmek için eski akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Eski akıllı telefonunuzu kullanmanın başka yolları var mı? Yorumlarda bize bildirin!