Don't Scream: Çığlık Attığınızda Oyun Başa Dönüyor!
Efsane Yönetmen Martin Scorsese’nin Yeni Filmi Duyuruldu: İşte Merakla Beklenen Konusu!

Sıradaki içerik:

Efsane Yönetmen Martin Scorsese’nin Yeni Filmi Duyuruldu: İşte Merakla Beklenen Konusu!

e
sv

Don’t Scream: Çığlık Attığınızda Oyun Başa Dönüyor!

30 okunma — 17 Ekim 2023 08:10
Don't Scream adlı oyun da bu yenilikçi yaklaşımların bir örneği. Bu oyunda eğer çığlık atarsanız, oyunu baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz.
dont scream ciglik attiginizda oyun basa donuyor10473

Bazı oyunlar adlarıyla konusunu direkt ortaya koyar. “Don’t Starve” bu türden klasik bir örnektir; adından da anlaşılacağı üzere aç kalmamak esastır. Benzer şekilde, “Don’t Scream” adlı oyunun ana teması da adında saklıdır: Bağırma!

Bağırırsanız Başa Dönüyorsunuz!

Oyunu oynamak için bir mikrofon gerekliliği olduğu aşikar. Ancak mikrofonun doğru kalibrasyonu kritik bir öneme sahip. Oyun, Unreal Engine 5 ile yapıldı ve 1990’ların Pineview ormanında gerçekleşiyor. Oyunda zaman sadece hareket ettiğinizde akıyor.

Karşılaşacağınız olaylar tamamen dinamik, bu yüzden neyle karşılaşacağınızı tahmin etmek zor. Fakat bu deneyim uzun değil; bir oyun seansı sadece 18 dakika sürüyor. Bu, arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek için ideal bir süre. Peki 18 dakikanın sonunda ne bekliyor sizi? Oyunun asıl amacı, hedefe ulaşmak değil, bu süreçte yaşanan deneyim.

“Don’t Scream”, Joure & Joe isimli iki bağımsız geliştirici tarafından tasarlandı. Oyun, 27 Ekim’de Steam’de erken erişime sunulacak. Geliştirici ekip, erken erişim sürecinde oyunu daha fazla korku elementi, genişleyen bir hikaye, ek görevler ve daha pek çok yenilikle zenginleştirmeyi planlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli