Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öğrencilere Vergisiz Telefon Düzenlemesi Detayları!
Fransa, iPhone 12’nin Radyasyon Seviyelerini Azaltan Güncellemeyi İncelemeye Aldı

Sıradaki içerik:

Fransa, iPhone 12’nin Radyasyon Seviyelerini Azaltan Güncellemeyi İncelemeye Aldı

e
sv

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğrencilere Vergisiz Telefon Düzenlemesi Detayları!

13 okunma — 26 Eylül 2023 20:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öğrencilere Telefon ve Bilgisayar Alımında Vergisiz Düzenleme Açıklaması!
cumhurbaskani erdogandan ogrencilere vergisiz telefon duzenlemesi detaylari8725

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında üniversite öğrencilerine yönelik önemli bir müjde verdi. Öğrencilere telefon ve bilgisayar alımlarında uygulanacak vergisiz düzenlemenin detaylarını paylaştı. Bu düzenleme ile belirli modellerde 5.500 TL’ye kadar indirim avantajı sağlanacak. Erdoğan, bu adımın eğitimde dijital dönüşümü desteklemek ve öğrencilere kolaylık sağlamak adına atıldığını belirtti.

Üniversite Öğrencilerine Telefon İndirimi Geliyor!

Örgün eğitim gören üniversite öğrencileri için yeni bir destek paketi açıklandı. Teknolojik Cihaz Desteği kapsamında, 9.500 TL piyasa değerine kadar olan telefonlarda özel bir indirim uygulanacak. Bu indirim, öğrencilere belirtilen fiyat aralığındaki telefonları yüzde 44,4 daha uyguna getirecek. Desteklenen telefon modelleri henüz netleşmedi; ancak bu konuda resmi bir duyuru ve detaylı bilgilendirmenin yakın zamanda yapılması öngörülüyor.

Üniversite Öğrencilerine Bilgisayar İndirimi!

Örgün eğitim almakta olan üniversite öğrencileri için teknolojik destek genişliyor. 9.500 TL satış değerine kadar olan bilgisayarlarda özel bir indirim hakkı tanınıyor. Bu kapsamda, belirlenen fiyat aralığındaki bilgisayarlarda yüzde 16,7’lik bir indirim avantajı sunulacak. Öğrencilerin eğitim hayatlarını daha verimli ve teknolojik olarak sürdürebilmeleri adına atılan bu adımın detayları ve başvuru süreci hakkında yakında daha fazla bilgi verilmesi bekleniyor.

Üniversite Öğrencilerine Aylık 10 GB Bedava İnternet!

Örgün eğitim görmekte olan üniversite öğrencileri için internet erişimi desteği geliyor. Öğrencilere, 12 ay süresince her ay 10 GB mobil internet paketi ücretsiz olarak sağlanacak. Bu fırsattan yararlanabilmek için öğrencinin bir hatla sınırlı olması gerekmekte. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gibi operatörler, öğrencilere bu desteği sağlamak için iş birliği içerisinde. Öğrencilerin bu destekten yararlanabilmesi için ekstra bir ücret ödemesine gerek bulunmamaktadır. Yakın zamanda detaylı bilgilendirme ve başvuru süreçleri duyurulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğrencilere Teknoloji Desteği Açıklaması:

“Öğrencilerimizi teknolojik ihtiyaçlar konusunda desteklemeyi amaçlıyoruz. Örgün eğitim görmekte olan üniversite öğrencilerimiz için piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lira sınırını aşmayan cep telefonları ve bilgisayarlara 5 bin 500 lira değerinde teknolojik cihaz desteği sağlayacağız. Cep telefonları için destek oranımız yüzde 44,4, bilgisayarlarda ise yüzde 16,7 olacak.” şeklinde bir ifade kullanabiliriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli