Fransa, IPhone 12'nin Radyasyon Seviyelerini Azaltan Güncellemeyi İncelemeye Aldı
Güneş Enerjisinin Geleceği: TIPA Teknolojisi

Sıradaki içerik:

Güneş Enerjisinin Geleceği: TIPA Teknolojisi

e
sv

Fransa, iPhone 12’nin Radyasyon Seviyelerini Azaltan Güncellemeyi İncelemeye Aldı

20 okunma — 26 Eylül 2023 20:11
Apple, iPhone 12'nin radyasyon düzeylerini düşürmeyi hedefleyen yeni bir yazılım güncellemesini Fransız otoritelerine sunmuştur. Şu an için yetkililer, bu güncellemenin radyasyon sorununu etkili bir şekilde ele alıp almadığını değerlendiriyor.
fransa iphone 12nin radyasyon seviyelerini azaltan guncellemeyi incelemeye aldi8721

Fransa, iPhone 12’nin elektromanyetik radyasyon sınırlarını aşarak sağlık riski oluşturduğu iddiasıyla satışını durdurmuştu. Reuters tarafından yayınlanan rapora göre, Fransız otoriteleri şimdi Apple’ın bu sorunu çözmek için sunduğu yeni yazılım güncellemesini değerlendiriyor. Apple’ın bu güncellemeyle radyasyon seviyelerini normlara uygun hale getirip getiremediği merak konusu.

iPhone 12’nin elektromanyetik radyasyon sınırlarını aştığı gerekçesiyle satışını geçici olarak askıya almıştı. Reuters’in aktardığı bilgilere göre, Apple bu problemi çözmek amacıyla bir yazılım güncellemesi hazırladı ve Fransız yetkililere sundu. Şu an için hükümet otoriteleri, bu güncellemenin radyasyon sorununu etkili bir şekilde ele alıp almadığını değerlendiriyor.

Fransa, iPhone 12'nin Radyasyon Seviyelerini Azaltan Güncellemeyi İncelemeye Aldı

Cihazın geri çağrılma ihtimali bulunuyor

Fransa’nın Elektronik İletişim Bakanlığı, iPhone 12’nin yaydığı elektromanyetik radyasyonun Avrupa standartlarına uygun olup olmadığını doğrulamak istiyor. Fakat iPhone 12‘nin satışı, bağımsız otoritelerin test sonuçlarını onaylaması süresince durdurulacak.

Fransa’nın iPhone 12’nin yüksek radyasyon seviyesi nedeniyle satışını durdurma kararı, diğer ülkelerin de benzer adımlar atmasına neden oldu. Belçika, cihazın olası sağlık risklerini tekrar incelemeye alacaklarını duyurdu. Aynı şekilde Almanya ve Hollanda da bu konudaki gelişmeleri dikkatle izliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli